• Lifestyle  • Bistro Na Nové radnici ve zcela novém a jedinečném designu

Bistro Na Nové radnici ve zcela novém a jedinečném designu

Od konce února můžete navštívit Bistro Na Nové radnici ve zcela novém a jedinečném designu! Za jeho rekonstrukcí stojí studio edit! a v jeho prostorách budou obsluhovat lidé se zdravotním postižením.

Na konci února se v Nové radnici na Mariánském náměstí v Praze otevřelo zrekonstruované bistro. Prostory nově otevřeného bistra jsou vzdušné, čisté, v kombinaci dřeva a bílé barvy. Interiér respektuje kontext významné staré budovy a je vybaven nábytkem českých výrobců. Podnik je otevřen po 6 měsících rekonstruování a nadále funguje pod název „Bistro na Nové radnici“.

Interiér nového bistra na pražském magistrátu je navržen jako světlý, čistý a otevřený prostor, který respektuje kontext významné historické budovy. Základní použité materiály jsou přírodního charakteru s důrazem na využití tradičních technologií a stavebních postupů. Práce s jemným ornamentem, který nenápadně lemuje zóny výdeje a sezení, odkazuje na řemeslnou zručnost a komplexní pojetí interiérů celého objektu,“ vysvětluje architekt Vítězslav Danda ze studia edit!

 

Bistro na Nové radnici je otevřené od pondělí do pátku. Zaměstnávat bude i lidi se zdravotním postižením, které chce přirozeně integrovat do sociálního života, z něhož jsou bohužel často vylučováni.

edit!

Studio edit! bylo založeno v roce 2011 Vítězslavem Dandou, Ivanem Borošem a Jurajem Calajem. Při práci je kladen důraz nejprve na důkladnou analýzu zadání, jejíž výstup se následně stane důležitou součástí samotného návrhu. Práce studia zahrnuje projekty různých měřítek, od urbanistických konceptů až po návrh atypického mobiliáře. Architekti se nebojí ani netradičních zadání, mezioborové spolupráce či experimentů. Mezi realizace studia edit! patří například projekt revitalizace veřejných prostranství na Praze 3, projekty bytových domů pro Prahu a Berlín, interiér baru Cobra a kavárny Místo, ale také koncept interiéru restaurací La Bottega.

 

Tak co, už jste bistro navštívili?