• Beauty  • Opalovací krémy ze 100% přírodních ingrediencí

Opalovací krémy ze 100% přírodních ingrediencí

Léto je už takřka za rohem a společně s ním přichází postupná síla slunečních paprsků, které dávají naší kůži zabrat. Opalovací krém je bezpochyby nezbytnou součástí  letního období. Opalovací krém nás nejen že chrání, ale zároveň nám pomáhá k vysněné snědé pokožce. Věděli jste však, že některé opalovací krémy nám naopak mohou ublížit a že je dobré sledovat jeho celkové složení?

Spousty z nás si léto neodmyslitelně spojuje s hodiny slunění a krásně snědou pokožkou, která je symbolem léta. K této letní odpočinkové aktivitě se váže nutnost použití opalovacího krému alespoň tehdy, zda chceme chránit nás a naší pokožku. Mnoho z nás ovšem nikdo nenapadlo se podívat na složení takového opalovacího krému a volí potažmo první, na který narazí v drogérii. Otázkou však zůstává, vyplatí se dívat na složení opalovacího krému nebo i nadále věřit výrobcům? Pojďme se na to společně podívat.

Nejenom, že jsme se rozhodli vám přiblížit problematiku složení opalovacích krémů, dokonce jsme si pro vás připravili výčet opalovacích krémů, které jsou ze 100 % přírodních ingrediencí. Krém vás nejen ochrání, ale zároveň bude potěšením pro vaši pokožku a především pro vaše celkové zdraví.

Ptáte se tedy, jak může vypadat „špatné“ složení opalovacího krému? Mnoho z nich mají tendence obsahovat látky jako jsou nejrůznější konzervační látky, chemické filtry, hliník, mikroplasty a přidané umělé vůně, které mohou napáchat značnou neplechu na vašem těle.

U opalovacích krémů z přírodních ingrediencích budete mít vždy jistotu, že se tomuto chemickému koktejlu vyhnete. Navíc tento typ krémů je velice vhodný pro citlivou pokožku, také alergiky a dokonce i pro děti včetně batolat.

Eco Cosmetics

Eco Cosmetics je značka přírodní kosmetiky německého původu. Značka s píchou hlásí, že všechny jejich produkty jsou 100% přírodní a neobsahují tak žádné syntetické přísady. Všechny produkty mají obdivuhodný vysoký obsah složek v BIO kvalitě (95 až 100% z rostlinných složek) a velmi přísnou certifikaci přírodní kosmetiky EcoCert. Certifikace tak zaručuje, že produkty neobsahují žádné živočišné suroviny a ani především nebyly testované na zvířatech.

Alphanova Santé

Alphanova Santé naopak pochází z Francie a to konkrétně z kouzelné Provance. Značka se specializuje především na vývoj a výrobu přírodních a ekologických produktů. Produkty této značky se začaly postupem času prodávat v nejrůznějších částech světa a velkou oblibu se získaly právě opalovací krémy, které obsazují TOP místa v žebříčkách. Všechny výrobky této značky jsou dermatologicky testovány a jsou vhodné i pro osoby a děti s tou nejcitlivější pokožkou.

Lavera

Poslední firmu, kterou si v našem výčtu uvedeme bude opět pocházet z nedalekého Německa. Jedná se o značku nesoucí název Lavera, která dokonce patří mezi 4 nejvýznamnější světové značky biokosmetiky a produkty její produkty můžete koupit až ve 40 zemích světa. A čím jsou produkty tak výjimečné? Všechny produkty jsou 100% certifikované přírodní, vyráběné v tom nejvyšším standartu. Aby toho nebylo málo, produkty taktéž mají jeden z nejpřísnějších a zároveň nejoblíbenějších evropských standardů pro biokosmetiku – NaTrue. Ten totiž zaručuje čisté složení a vy se tak můžete spolehnout, že produkty od značky Lavera jsou tím nejlepším potěšením, které můžete vaší pokožce dopřát.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10