• Fashion News  • PARIS FASHION WEEK 2014
main

PARIS FASHION WEEK 2014

To nejlepší nakonec. Jako vždy posledním místem, kde se odehrává maraton fashion weeků je Paříž. Od 25. února do 5. března jsme tak byli svědky dokonalých kolekcí značek, které jsou právem symboly tohoto města.

CHRISTIAN DIOR

Kreativní ředitel módního domu Christian Dior, Raf Simons pro letošní podzim a zimu ztvárnil kolekci založenou na kombinaci haute couture a pánských prvků s dámskými. Důležitou roli hráli kostýmky, saka a kabáty. Dále pak krátké i dlouhé šaty v zářivých barvách.

 

GIVENCHY

Kožešiny, vzor hadí kůže, leopardí vzor, krajka, jednoduché linie a francouzský šarm. Tak přesně by se dala popsat kolekce pro podzim a zimu 2014-15, kterou ztvárnil Riccardo Tisci.

 

SAINT LAURENT

Hedi Slimane, kreativní ředitel módního domu Saint Laurent se nechal při tvorbě nové kolekce inspirovat rockovým stylem, který ovšem osvěžil spoustou třpytu a lesku v podobě flitrů, materiálu jako je satén či kůže v metalickém provedení. Nechyběly ani kožené bundy, kožichy a svůj návrat zažily i peleríny.

 

LOUIS VUITTON

Kolekce, na kterou všichni netrpělivě čekali. Módní dům Louis Vuitton poprvé nově pod vedením Nicolase Ghesquièra. Kolekce byla doslova kombinací let šedesátých a osmdesátých. Áčková silueta jako symbol šedesátek a a ramenní vycpávky zastupovaly léta osmdesátá. Celá kolekce působí velmi nositelně, vzhledem k volbě materiálů a jejich následnému kombinování. Není proto divu, že příznivci módy přijali novou tvář tohoto módního domu s nadšením.

 

CHANEL

Legendární Karl Lagerfeld nepřestane překvapovat, místo klasického mola přetvořil prostředí Grand Palais ve skutečné nákupní centrum. A tomu samozřejmě byly přizpůsobené i modely ve sportovním stylu, kterému Karl doslova propadl. Ke sportovnímu oblečení samozřejmě patří i sportovní boty a nechyběly ani kabelky ve tvaru nákupního košíku. Takže hurá na nákupy.

Zdroj: www.vogue.co.uk, www.fashionweekdates.com