• Lifestyle  • STYLOVÝ POOL HOUSE V AUSTRÁLII

STYLOVÝ POOL HOUSE V AUSTRÁLII

Klasické Pool Housy jak jsme je znaly dříve, jsou již minulostí. V současnosti již neslouží jako další prostor pro ukládání nepotřebného harampádí, lehátek a zahradního nábytku, ale staly se plnohodnotnou součástí moderních rezidencí. Nejenže se jedná o další reprezentativní prostor, který lze využít při pořádání letních party, ale zároveň mohou plnit také funkci domu pro hosty, kteří jsou tak ubytováni zcela nezávisle a nenarušují tak Vaše rodinné prostředí.

Tento Pool House je součástí luxusní residence na předměstí Melbourne. Jeho sandwichová konstrukce zaručila opravdu rychlou realizaci a díky skvělému projektu architektonického studia  ARTILLERY ARCHITECTS se rovněž jedná o plně funkční dům pro hosty. Budova byla oblečena do černého hliníkového pláště, který skvěle kontrastuje s celoprosklenou čelní stěnou. Plocha objektu byla rozdělena na dvě části, z nichž větší tvoří hlavní společenský prostor určený rovněž pro přespání a menší část je pak vyhrazena pro sociální zázemí s koupelnou a toaletou. Celá jedna stěna koupelny je řešena formou jakéhosi kyvného modulu, který je v případě potřeby možné otevřít a zpřístupnit tak celý prostor z terasy. Stejně je možné otevřít celou přední prosklenou stěnu. Prostranství před objektem zabírá otevřená pergola, která opticky zvětšuje obytný prostor. Interiér a exteriér zde opravdu tvoří jeden velký harmonický celek.

Všechny použité materiály působí na první pohled luxusně a společně tvoří velmi působivý celek. Šedá vinylová podlaha, bílé stěny, krb a designové židle VITRA dle návrhů Charlese a Rae Eamesových vypadají dokonale i přes zjevnou jednoduchost tvarů i forem. Barevné doplňky v podobě maximalistického lustru a velkofomátového plakátu opřeného o jednu ze stěn pak tvoří minimalistickému zařízení velmi zajímavý designový kontrapunkt.

 

 

 

 

Poděkování a zdroj fotografií: ARTILERY ARCHITECTS