• Lifestyle  • Petice THE BODY SHOP aneb Stop testování na zvířatech!

Petice THE BODY SHOP aneb Stop testování na zvířatech!

Testování na zvířatech je i dnes stále velkým problémem, jelikož přes 80 % zemí stále nemá žádné zákony, které by testování na zvířatech omezovaly nebo rovnou zakazovaly. Navíc jsou k dispozici i jiné ověřené alternativy. Cruelty Free International odhaduje, že po celém světě může být ročně takto zneužíváno až 500 000 zvířat.

Po celém světě chtějí lidé tuto krutou praxi ukončit, ale stávající zákony v sobě mají veliké trhliny. I když stále více zemí požaduje testování kosmetiky bez využití zvířat a mnohé podnikly kroky k zákazu testování na zvířatech. Bohužel, například v zemích, kde je testování kosmetiky na zvířatech povolené, tak tyto země nepožadují zveřejňování údajů o testování a neposkytují je ani kontrolním orgánům. Proto je někdy obtížné zjistit, jak na tom testování na zvířatech reálně v některých zemích je a jak je rozšířené.

Protože přes 80 % zemí testování na zvířatech stále ještě žádným způsobem neomezuje, tak je jediným možným řešením globální zákaz a to navždy, formou Mezinárodní úmluvy OSN. Jedná se o dosud nejambicióznější kampaň proti testování na zvířatech pro kosmetické účely.

Pouze v růžově vyznačených zemích je testování na zvířatech upraveno zákonem.

A kdo že za tím bojem proti testování na zvířatech stojí? Jedná se o kosmetickou značku The Body Shop. Tato značka se dlouhodobě snaží o pozitivní změny ve světě a nabízí vysoce kvalitní produkty péče o pleť, vlasy a dekorativní kosmetiku. Vše je vyráběno udržitelným a etickým způsobem. Jedná se o první mezinárodní kosmetickou značku, která začala bojovat proti testování na zvířatech. Díky její dlouhodobé spolupráci s jednou z nejdéle působících a nejrespektovanějších organizací na ochranu zvířat Cruelty Free International se v roce 2013 podařil prosadit zákaz testování na zvířatech v Evropské unii.

Ale to nestačí! Pokud tedy chcete petici podpořit, přidat svůj podpis můžete v jakékoliv prodejně The Body Shop (nejbližší prodejny The Body Shop najdete v OC Palladium nebo OC Nový Smíchov v Praze) nebo online prostřednictví formuláře ZDE. Kampaň běží od 1.6. 2017 a potrvá několik měsíců. The Body Shop společně s Cruelty Free International doufají, že se jim podaří nasbírat alespoň 8 milionů podpisů a zachrání tak v budoucnu statisíce zvířecích životů. V této chvíli je již známo, že je sesbíráno již 1 milión podpisů po celém světě od spuštění celosvětové kampaně.

A co vy? Připojíte se k této petici a budete bojovat za práva zvířat společně s námi?

Zdroje: The Body Shop