• Lifestyle  • Plus size modelky, které se pravidelně objevují na přehlídkových molech

Plus size modelky, které se pravidelně objevují na přehlídkových molech

Modelky oblejších tvarů se začaly objevovat na molech předních světových návrhářů zhruba od roku 2012. Téma ženských křivek se opravdu pravidelně, ale rozhodně by se žádná žena neměla stydět za své tělo. Umění žít a užívat si každý okamžik by měla ovládat každá z nás. Inspirujte se naším výběrem známých plus size modelek a najděte v sobě vnitřní sílu vyjít do ulic hrdě a se vztyčenou hlavou.

Natálie Debnárová

Vystudovala žurnalistiku a už přes deset let se pohybuje v médiích. Sleduje kosmetické novinky a módní trendy a nebojí se výzev. Zúčastnila se jako modelka pražského týdne módy a na mole představila kolekci návrhářky Terezy Vu. Později vystoupila i v kampaních pro Lindex nebo sportovní značku Circlle.

Ashley Graham

Americká modelka známá z reklam značky spodního prádla Lane Bryant, jež vyrábí spodní prádlo v nadměrných velikostech. Objevila se na titulních stranách magazínů Vogue, Harpser´s Bazaar, Elle, Glamour. Opakovaně se zapojila do kampaní značky Levi’s. Několikrát vystupovala i v televizních pořadech, kde hovořila o módě pro plnoštíhlé ženy.

Tess Holliday

Americká modelka, měřící 165 centimetrů. Na těle má několik tetování a piercingů. Do modelingové agentury vstoupila díky velkému počtu fanoušků a popularitě na Instagramu. Na internetu založila hnutí pojmenované #effyourbeautystandards, které podporuje ženy, jež se netrápí svou postavou. Vyzývá také ženy, ať se nebojí odhalit své křivky.

Tara Lynn

Americká modelka původem z Washingtonu. Je známá jako plus size modelka spodního prádla. V módním průmyslu se proslavila natáčením pro francouzské Elle. Objevila se také na obálce časopisu Time nebo italského Vogue nebo Glamour. Známá je také z reklam pro H&M.

Denise Bidot

Americká modelka, jejíž původní prací byla make-up vizážistka. V roce 2014 se stala první plus size modelkou na New York Fashion Weeku, která prošla molem pro dvě módní značky. Byla modelkou pro značky Forever21, Target, Old Navy, Levi’s a další. Byla uvedena také v několika televizních pořadech. V roce 2016 založila hnutí “Neexistuje špatný způsob, jak být ženou.” Zároveň je jednou z hlavních modelek dokumentárního filmu z roku 2016 “Straigth/Curve”.

Iskra Lawrence

Britská modelka je představitelkou značky spodního prádla Aerie. Byla modelkou také pro značku spodního prádla Adore Me. V roce 2018 se stala ambasadorkou značky Marina Rinaldi. Kromě modelingu se také věnuje charitě. Je ambasadorkou značky National Eating Disorders Association (NEDA) a tvůrkyní ceny NEDA Inspires Award.

Candice Huffine

Vstoupila do módního průmyslu svým bojem za snižování překážek ve velikostech oblečení. Objevila se na obálkách italského Vogue, Glamour, V Magazine. Spolupracovala s předními jmény módního průmyslu jako jsou Mert a Marcus, Steven Meisel nebo Carine Roifeld. V roce 2015 se stala první ženou nadměrné velikosti, která byla uvedena v kalendáři Pirelli.

Paloma Elsesser

Je americko-švýcarskou modelkou, narozenou v Británii. na Instagramu ji oslovil make-up artista Pat McGrath. Jako modelka pracovala pro NIke, Fenty Beauty, Mercedes-Benz a další. Objevila se také na titulních stranách amerického a španělského Vogue, Teen Vogue, Elle, Wonderland Magazine, Glamour.

Zdroje: 0), 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8)