• Lifestyle  • Pokud v létě navštívíte Florencii, nenechte si ujít výstavu fotografií Karla Lagerfelda

Pokud v létě navštívíte Florencii, nenechte si ujít výstavu fotografií Karla Lagerfelda

Pokud vás letní cestování zavede do italské Florencie, rozhodně se zde zajděte podívat na výstavu fotografií Karla Lagerfelda. Výstava, nesoucí název Visions of fashion, představuje Lagerfeldovo kompletní fotografické dílo a zahrnuje mnoho nepublikovaných prací. Najdete ji v Galerii PalatinaPallazzo Pitti až do 23. října 2016.

„Karl Lagerfeld – Visions od Fashion“ je speciální sbírka oslavující Lagerfeldův různorodý a elegantní přístup k fotografii. Jedná se především o fotografie publikované v nejvýznamnějších světových módních časopisech – mezi nimi například různá vydání Vogue, Harper’s Bazar, Numéro a V Magazine – a další inspirované klasickou mytologií, jako například série „Le Voyage d’Ulysse‘‘ a „Daphnis a Chloe“.

Karl Lagerfeld Vision of Fashion- - 08220

Přehlídka sestavuje mimořádnou sbírku více než dvě sta obrazů vytvořených pomocí různých technik včetně daguerrotypie, platinotypie, polaroidů, obrazových a digitálních tisků.
Karl Lagerfeld Vision of Fashion Inaugurazione- - 02047


KARL LAGERFELD je nejen módní návrhář a fotograf, ale také nakladatel, designer a filmový režisér. Vytvořil si vesmír, ve kterém je každá linka perfektně pod kontrolou, a každý detail absolutně důležitý. Jeho Karteziánská mysl se vylíhla v ultramoderní, vysoce strukturovaný styl s půvabem a také osobním stylem, který vychází najevo prostřednictvím grafických symbolů, které se staly jednoznačně jeho charakteristickými znaky. Karl Lagerfeld se rozhodl pohybovat za objektivem v roce 1987. Svůj první soubor fotek vytvořil pro značku Chanel na žádost obrazového ředitele Erica Pfrundera. Od té doby vytvořil a natočil své vlastní kampaně pro všechny značky, které i sám jako návrhář vytvářel. Jeho vášeň pro fotografování a pro knihy přeměnila některé jeho kampaně do opravdových uměleckých publikací.


Karl Lagerfeld Vision of Fashion Inaugurazione- - 00344

Today, photography is part of my life. I can’t see life without the vision of photography. I look at the world and at fashion with the eye of a camera. This enables me to maintain a critical detachment in my everyday work, which helps me more than I could ever have imagined. – Karl Lagerfeld

fotografie