• Lifestyle  • Posilněte své tělo a imunitu sílou ze směsi bylin

Posilněte své tělo a imunitu sílou ze směsi bylin

Podzim a přicházející zima jsou období, kdy bychom svou pozornost měli obzvlášť věnovat imunitě. V současné pandemické době je více než důležité ji posilovat, protože je ve velké míře vystavována různým virům a bakteriím. Jejímu zlepšení pomáhá například: pravidelný pohyb, spánek, vyvážená strava, vitamíny, klidná mysl. Skvělé jsou pak i bylinky a kombinace různých směsí. Víte, jak se své tělo správně posilnit?

Česká společnost ECCE VITA, která už se 20 let pohybuje na poli přírodní medicíny. Hlavním zaměřením této společnosti je výroba doplňků stravy a bylinných směsí dle vlastních receptur. Bylinky jsou veškeré rostliny, které mají léčivé účinky nebo obohacují chuť a vůni připraveného pokrmu. Existují bylinky, které pomáhají plicím, ledvinám, játrům, srdci, cévám aj. A které jsou na tu imunitu právě od ECCE VITA?

Imunita – zahuštěné extrakty

Jedná se o směs zahuštěných extraktů tedy o koncentrovanější formu bylinného macerátu z 8 bylinek. Ve směsi naleznete: bez černý (antioxidant, podporuje normální funkci dýchacího systému), echinacea (antioxidant, podporuje imunitní systém), zlatobýl obecný (antioxidant, pro podporu přirozené obranyschopnosti), proskurník lékařský (pro podporu činnosti střev a trávícího traktu), jablečník obecný (antioxidant, pro správnou funkci jater, žlučníku a trávení), divizna malokvětá (pro normální stav slizničních buněk, podporuje dýchací cesty), lichořeřišnice větší (je přírodní antibiotikum a podporuje dýchací systém), zimolez japonský (má antibakteriální a detoxikační účinky, podporuje dýchací systém). Součástí extraktu je ethanol, díky kterému se účinné látky z bylinek lépe vstřebají.

Immunity

Tato směs obsahuje dva druhy listů byliny Tulsi a sušený kořen Kutki. Tulsi neboli bazalka posvátná, podporuje imunitní a dýchací systém. Je antioxidační a pomáhá proti stresu. Kutki je himalájská bylina podporující přirozenou obranyschopnost.

Bylinný čaj IMUHELP

Pokud patříte mezi milovníky čajových směsí, tak pro vás je ideální bylinný čaj IMUHELP.  Bez, lípa a růže v něm obsažené jsou antioxidanty a podporují imunitu. Třapatka spolu s mateřídouškou podporují dýchací systém a tužebník spolu s řemdihákem podporují přirozenou obranyschopnost.

Fungimun

Jak sám název napovídá je Fungimun směsí extraktů a prášků z medicinálních hub (Shiitake, Maitake, Hericium a Reishi, Hanabiratake), doplněná o zinek a vitamíny C, B2, B3 pro podporu imunitního systému.

Tulsi Imunita

Další z řady čajů na imunitu je Tulsi Imunita.  Základem směsi je bazalka posvátná nebo-li Tulsi, která je známá pro podporu dýchacího a imunitního systému. Dále pak skořicovník cejlonský (skořice je známá pro své přírodně antibiotické účinky), zázvor lékařský (zázvor je ideální při nemocech z nachlazení) a pepř černý (podporuje sekreci kyseliny chlorovodíkové v žaludku a ta ochraňuje tělo před viry a bakteriemi).

ECCE VITA nabízí ale mnohem více. Stačí se podívat na jejich stránky a udělat něco pro svou imunitu právě díky jejich směsím.

Zdroje: 1,2,3,4,5,6