• Fashion News  • Stylové roušky od českých návrhářů, které snadno zkombinujete s outfity

Stylové roušky od českých návrhářů, které snadno zkombinujete s outfity

V létě jsme podomácku ušité roušky s nadějí, že je již nebudeme potřebovat, uložili na dno zásuvky. Ovšem člověk míní a virus mění, takže roušky jsou opět součástí našich všedních dnů. Roušky však stejně jako jiné doplňky prošly proměnou a z obyčejných přešitých triček na domácím šicím stroji, byl tento doplněk povýšen na nepostradatelnou součást outfitu, která obličej nejen zakrývá a chrání, ale také zdobí. Buďte styloví v každém detailu.

Rouška jako trendy doplněk

Již před pandemií COVID-19 někteří návrháři sáhli po extravagantním kousku, jakým tehdy byly nejrůznější masky a také roušky poseté drahými kameny a výšivkami, které byly populární především na asijském trhu, či jako módní výstřelek u mladých umělců. Nyní, když se rouška stala součástí outfitu stejně jako třeba sluneční brýle, roušky doplňující outfit a mající i praktický účel se stále častěji objevují v kampaních světových značek i na módním mole.

Roušky od českých návrhářů

Pokud roušku neberte jen jako nepříjemnou povinnost, pak si vyberte hezkou roušku od českých návrhářů. Nejenže budete vypadat perfektně, ale ještě koupí roušky podpoříte nejen svůj individuální styl, ale i designéra, který v době největší nouze šil roušky zcela zdarma. Neměli bychom totiž zapomínat, že to byli právě naši návrháři, kteří neváhali a ihned začali šít roušky do nemocnic a nejrůznější zdravotnických zařízení. Mezi prvními hrdiny doby covidové tak byli například Petra Balvínová z TIQUE, Pavel Berky, Kateřina Geislerová, Iva Burkertová z ODIVI, Miroslav Bárta. Jak to návrháři umí nejen s šaty, ale také s rouškami se můžete přesvědčit na vlastní oči. Příště, až budete objednávat nové šaty v oblíbeném salonu, nezapomeňte je sladit i s rouškou.

Podpořte svůj styl i dobrou věc

Roušky se šijí z příjemných materiálů, zdobí je výšivky i třpytivé kamínky. V Brně se do šití roušek pustili i v Salonuč4, takže až si půjdete pro novu košili, nezapomeňte nejen na kapesníček a manžetové knoflíčky, ale poptejte i stylovou roušku. Koupí roušky však můžete nejen doplnit šatník o hezký kousek, ale lze přispět i na dobrou věc. Miroslav Bárta ušil červené charitativní roušky pro BeCharity. Iniciativa Šijeme roušky spojila svoje síly s umělcem Timem a vznikla vtipná rouška PUSU!, která podporuje Diecézní charitu.

Foto: 1, 2, 3 – Pinterest, 4 – FB Kateřina Geislerová, 5, 6 – FB Pavel Berky, 7- FB ODIVI, 8 – FB PONER, 9, 10, 11, 12 – FB TIQUE, 13 – FB Miroslav Bárta, 14 – FB Salonč4, 15 – FB BeCharity, 16