• Lifestyle  • Poutavé svěděctví Edith Piaf z pera její sestry Simone Berteautové

Poutavé svěděctví Edith Piaf z pera její sestry Simone Berteautové

Vrabčák pařížských ulic. To je Edith Piaf. Nikdo by nečekal, že tato legenda se zrodí z malé holčičky vyrůstající v nevěstinci. Kniha Piaf od nakladatelství LEDA podává autentické svědectví o životě Edith. Celou knihou nás provádí Simone nevlastní sestra Edith, která jí celý život stála po boku a je také autorkou knihy.

Divoký noční život plný alkoholu, mužských a nikdy nekončících radovánek. Na první pohled chaos a rozklad. Bída pařížských ulic ve své celé kráse. To byl domov a život Edith. Místo, kam patřila a kde se vždy nakonec cítila nejlépe. Ve všem tom chaosu měla ona řád. A když přišlo na práci, šlo všechno stranou. Alkohol i muži. Simone nám vypráví právě tento příběh ne o Piaf jako hvězdě, ale o Edith ženě, která je zranitelná, citlivá a prodírá se životem se svou vlastní grácií.

Na necelých pěti stech stranách pozorujeme první vzestupy Edith jako například, když jí dá Papá Leplée první příležitost vystupovat před skutečným publikem, a její hvězda od té chvíle už jen strmě stoupá vzhůru. Z malého pokojíčku, kde se Edith se Simone krčily na jedné malé postýlce se přestěhovaly do vlastního bytu. Simone v knize nepřibarveně líčí, jak si v jejich domácnosti muži podávali ruku a zaslepeně milovali Edith. Mnozí z nich přímo pro ni skládali písničky, se kterými poté vystupovala.

Tato kniha nám dává nahlédnout do těch nejniternějších částí života slavné Piaf. A dostáváme díky tomu sondu do doby, ve které žila. Ačkoliv se stala jednou z nejslavnějších šansoniérek, nikdy nezapomněla na prostředí, ve kterém vyrostla a svou duší mu navždy zůstala věrná.

Zdroj: Pexels, 1, 2