• Lifestyle  • Pražské Quadriennale přináší extrémní divadelní zážitek

Pražské Quadriennale přináší extrémní divadelní zážitek

Největší mezinárodní přehlídka divadla a scénografie Pražské Quadriennale spojila své síly se Studiem Hrdinů a přichystala extrémní divadelní zážitek – performanci MUD – představení, které si pohrává s výměnou pozic mezi hercem a divákem, mezi realitou a imaginací. 

Představení, které je zároveň expresivním rituálem, se stane pozvánkou na další ročník Pražského Quadriennale, které se bude konat za rok, tedy od 6. do 16. června 2019 v Průmyslovém Paláci na pražském Výstavišti.

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru přináší už od roku 1967 to nejlepší z divadelního designu, scénografie a divadelní architektury. Seznamuje tak širokou veřejnost a zavedené profesionální i začínající umělce se současnou scénografií. Výstavy, festivaly a vzdělávací programy, pořádané jednou za čtyři roky, podporují experimentování, networking, inovace a spolupráci mezi umělecky různorodými autory a disciplínami. Mezinárodní divadelní přehlídka má za cíl oslavovat, posilovat a vyzdvihovat práci scénografů, umělců a architektů, a také zároveň inspirovat a vzdělávat diváky, kteří jsou tím nejzásadnějším prvkem jakéhokoliv živého představení.

Performance MUD v provedení Halky Třešťákové a v koncepci Zuzany Formánkové a Ondřeje Kinského si dala nelehký úkol, a to prozkoumat podstatu kostýmu a všechny významy, které s sebou na divadle může nést. Divadelní kostým se pro autory v režijní spolupráci s uměleckým šéfem Studia Hrdinů, Janem Horákem, stává samostatným scénickým prvkem, ale i architekturou, která propojuje performera i diváka s prostorem.

MUD, 6. června 2018 od 20:00, Studio Hrdinů, Dukelských Hrdinů 47, Praha 7

Více informací k scénografii, divadelnímu prostorům a kompletnímu programu mezinárodní divadelní přehlídky Pražského Quadriennale najdete na oficiálních webových stránkách.