• Fashion News  • Překvapivá kolaborace značek Stüssy x Comme des Garçons

Překvapivá kolaborace značek Stüssy x Comme des Garçons

Americký fashion brand jménem Stüssy překvapuje další skvělou kolaborací! Ještě před nedávnou dobou nám byla představena spolupráce Stüssy x Dior, ovšem tato mladistvá oděvní značka nezahálí a představuje nám další spojení s velkým jménem ve světě streetwear módy.

Stüssy je módní značka, která byla založena v 80. letech Shawnem Stüssym odkud pochází také samotné jméno značky. Jedná se o jednu z mála značek, která v té době bodovala na trhu oblečení se surfařskou tématikou, postupem času značka začala tíhnout spíše ke streetwear módě s prvky hip-hopového stylz. Nyní je Stüssy považována za jednu z nejznámějších streetwear značek všech dob.

Oděvní značku Stüssy čeká významná událost a to 40 let od vzniku samotné značky. Na počest této významné události se značka rozhodla vytáhnout další eso z rukávu a představit nám tak další spolupráci s velkým jménem. A koho že se to jedná tentokrát?

Comme des Garçons je japonská oděvní společnost, kterou v roce 1969 založila módní návrhářka Rek Kawakubo. V 70. letech se společnost dostávala do popředí a na podzim roku 2008 Comme des Garcons představila kolekci s H&M.

Spojení Stüssy x Comme des Garçons k oslavě 40. výročí přineslo velmi nadčasový kousek. jedná o bundu, která je šitá z vlny a také ze speciální vlněné tkaniny jménem melton. Podšívka bundy je naopak ze saténu. Když se zaměříme na bundu jako celek, nabývá vzhledu klasické baseballové bundy, které je zdobená výraznými nášivkami na rukávech a také velkou nášivkou CDG na zádech. Právě tyto klasické nestárnoucí baseballové bundy se drží v módě již několik desítek let a sázku na ně zvolily tyto dvě velká jména streetwear módy.

Bunda Comme des Garçons x Stüssy byla dostupná k prodeji od 15. ledna v internetovém obchodě Stüssy i Comme des Garçons, dále ve vybraných kamenných prodejnách a ve všech obchodech Dover Street Market. Nyní je však tento cenný kousek beznadějně vyprodán.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5