• Styling  • Trench coat: připravte se na jaro

Trench coat: připravte se na jaro

Nestárnoucí kousek, oblíbený už před sto lety, je stále vhodným společníkem do jarních dní. Tento oblíbený střih kabátu, jehož prvotním účelem bylo chránit vojáky v zákopech, proslavila např. Audrey Hepburn. Je totiž tak univerzální, že ho můžete obléci téměř ke všemu a přitom úspěšně vzdorovat májovému deštíčku.

Původní střih tohoto typu kabátu pochází z Anglie od značky Burberry. Měl sloužit čistě k praktickým účelům vojákům v první světové válce. Proto má také mnoho kapes, praktický pásek a hlavně je zhotoven z lehké, ale přesto pevné látky, která by neměla příliš promoknout. Pravý „trenčkot“ od Burberry by měl mít podšívku v legendárním vzoru typickém pro tuto značku a samozřejmě vyšitého jezdce na koni (logo značky).

Jako Audrey

Tento kabát se těšil nové oblibě zejména v éře 50. – 60.let, kdy jej opět vynesla na výsluní oblíbená britská herečka s francouzským šarmem. Nosila ho jak přes den (např. v kombinaci s bílým tričkem, džíny a balerínami), tak i večer (skvěle doplnily malé černé). Nechte se inspirovat!

Snídaně u Tiffaniho
Správný trench coat by vás měl ochránit i v takovém dešti.

Barevná škála

První kabáty byly zhotoveny v pískové barvě, to proto, aby byli vojáci na frontě co nejlépe splývali s prostředím. Dnes už ale máte navýběr z nepřeberné barevné škály, každá značka nabízí trench coat „v té své“ barvě. Takže pokid tolik neinklinujete k té bledé, nebo se vám zdá být příliš všední, můžete se obléci do barvy, která vám sedí nejvíce. Při výběru si pečlivě prohlédněte kvalitu provedení švů, materiálu (nemuchlá-li se, nebude-li náchylná ke žmolkům) a hlavně střihu. musí vám sedět jak v ramenou, tak v pase.

Stella McCartney, Spring 2020

V pánském stylu

Experimentování s tímto klasickým kouskem se samozřejmě povoluje! V obchodě si klidně vyzkoušejte pánskou velikost a jestli se v ní cítíte příjemně a žensky, klidně do toho investujte! Tento větší kabát můžete klidně ledabyle převázat v pase šátkem nebo širším páskem, nebo ho naopak nechat vlát a obléci pod něj tlustší oversize svetr. Pro kompletní dopadění nasaďte čepici s kšiltem a obujte mokasíny. Kožená aktovka do ruky se též perfektně hodí.

Sacai, Spring 2020

Zdroj: 0), 1), 2), 3), 4), 5)