• Lifestyle  • Prestižní Česko-Slovenský ples jako důkaz nadstandardních vztahů mezi Čechy a Slováky

Prestižní Česko-Slovenský ples jako důkaz nadstandardních vztahů mezi Čechy a Slováky

Vrcholem plesové sezóny bude již po šesté Česko-Slovenský ples, kterého se opět zúčastní široká škála známých osobností. Velkolepá událost se ponese v duchu oslav důležitých momentů z historie.

Výjimečný ples obou zemí je netrpělivě očekávaný a není se čemu divit. Jako každý rok se symbolicky uskuteční v historické budově, kde byl před sto lety oficiálně vyhlášen samostatný stát Čechů a Slováků, a to v Obecním domě v Praze, který se ku příležitosti této události rozzáří 16. února 2019.

Hosté se stanou součástí slavnostní připomínky hned dvou dějinných událostí. Jednou z nich bude 30. výročí Sametové revoluce. Druhým okamžikem, na který bude program zaměřen, je první slovenský ples v Praze, který se uskutečnil před půlstoletím.

Celým večerem bude hosty provázet český herec a moderátor Martin Dejdar a slovenská moderátorka Lucie Barmošová. Pestrý program je zaručen, a to díky zvučným jménům, která budou otřásat secesní budovou. Hlavní hvězdou večera je bezpochyby Hana Zagorová.

Účast Martina Dejdara na 5. ročníku plesu

Z řad zpěváků se dále můžeme těšit na Láďu Kerndla, Adama Ďuricu či na Márii Čírovou. Se svými hity zde nebude chybět například skupina No Name. To však zdaleka není všechno. Jména jednotlivých umělců, hudebních skupin a folklorních souborů budou organizátoři odkrývat postupně.

Petr Janda se skupinou Olympic, 2015

Vystoupení folklorního souboru Limbora, 2016

,,Na Česko-Slovenském plese se každoročně setkávají stovky hostů z různých oblastí společenského a veřejného života, pro které galavečer znamená v první řadě prestiž, ale i tradici. Umožňujeme setkání a přispíváme k bližšímu porozumění mezi českým a slovenským národem tak, jako tomu bylo v minulosti,“ říká ředitel Česko-Slovenského plesu Radovan Čalpovič.

Prodej vstupenek byl spuštěn při příležitosti stého výročí vzniku Československa, tedy 28. října 2018, a tak se i vy můžete stát součástí této unikátní události, která dokazuje, že Češi a Slováci jsou skutečně jedněmi z nejbližších národů na světě.

Zdroj fotografií: archiv Česko-Slovenského plesu

Zdroj videa