• Lifestyle  • Příběh slavného filmového snímku Hříšného tance znovu ožije

Příběh slavného filmového snímku Hříšného tance znovu ožije

Baby (bejby) nebude sedět v koutě! Jen málokdo by tuto hlášku neznal a jen málokdo by nevěděl z jakého filmu je. Hříšný tanec patří mezi nejoblíbenější snímek nejen u nás. Je plný tance, lásky, hlášek, skvělého soundtracku, zároveň se tu ale řeší na tu dobu, odvážné téma potratů. A nyní Hříšný tanec znovu ožije po 33 letech.

Je tomu už 33 let, kdy diváci mohli poprvé tento film zhlédnout. Hlavní hrdinka Frances Housemanová (Jennifer Grey), přezdívaná Baby, odejede na léto se svými rodiči a sestrou v hotelu pro bohatší hosty. Doposud poslušná dívka se zde seznámí s tanečním instruktorem Johnnym Castlem (Patrick Swayze) a s divokými tanečními rytmy, které většina hotelových hostů pokládá za hříšné. Johnnyho partnerka Penny otěhotní a nemůže vystupovat. Nenahradí ji nikdo jiný než Baby. Díky intenzivním tréninkům se s Johnnym sblíží tak, že jejich taneční vztah přeroste ve vztah partnerský. Baby se stane nejen tanečnicí, ale i dívkou, která se nebojí vyjádřit vlastní názor a ukázat konzervativní společnosti svou lásku (k jinak společensky postavenému klukovi) a hříšný tanec. A to se nyní znovu zopakuje, protože se na plátno vrací podobě oznámeného sequelu, neboli díla, které pokračuje v příběhu již dříve vytvořeného díla.

Z původního obsazení se můžete těšit na Jennifer Grey, která bude zároveň i producentkou filmu, a údajně nejen na ni. Spekuluje se, že se děj posune o generaci, tedy z let šedesátých do let osmdesátých. Režie se ujme Jonathan Levine. Šéfem produkční společnosti pak bude John Feltheimer, který o pokračování sám řekl:

“Bude to přesně ten typ romantického a nostalgického filmu, na který fanoušci Hříšného tance dlouho čekali.” Bohužel však už bez Patricka Swayzeho, který v roce 2009 podlehl rakovině.

Někteří z vás asi postřehli, že nynější pokračování Hříšného tance není první, které vzniklo. V roce 2004 byl natočen Hříšný tanec 2 (Dirty Dancing: Havana Nights), který je prakticky analogický s původní verzí, ale tančí se v Havaně a roku 2017 vznikl na popud americké stanice ABC ne moc úspěšný remake. Budeme věřit, že nový Hříšný tanec ožije se vší parádou a žádný propadák se konat nebude.

Zdroj fotografií: Vestron Pictures, FDB