• Lifestyle  • Příroda o samotě a legálně. Už jste slyšeli o Bezkempu?

Příroda o samotě a legálně. Už jste slyšeli o Bezkempu?

Jste fanoušky kempování na divoko, ale legálním způsobem? Vyhledáváte soukromí a klid, který vám kemp ne vždy poskytne? Využijte platformu Bezkempu, díky které můžete přespat na unikátních místech.

Také vám představa masového zájezdu s cestovkou nahání husí kůži? Netoužíte po dovolené v uzavřeném luxusním resortu a kempy jsou vybookované nebo pro vás moc rušné? Klid a kouzlo čisté přírody si můžete za ucházející poplatek užívat díky online platformě Bezkempu, která vás propojí s lidmi, kteří mají zajímavý pozemek. Čechy služba, s níž najdete místo k nocování v lese, na vinici, v blízkosti národních parků, u vody či v jelení oboře nadchla. Loni si zákazníci přes Bezkempu rezervovali pozemky za 22 milionů korun. V nejvytíženější den na různých místech nocovalo 2 600 osob.

Turistů a karavanistů je hodně a množství lidí, kteří objevují krásy Česka, se ještě rozrostlo v době pandemie. Úřady divoké kempování zakazují a každý pozemek zkrátka přece jen někomu patří. Abyste mohli spát v klidu a beze strachu, že vás někdo uprostřed noci vykáže nebo že snad dostanete pokutu, využijte radši Bezkempu. Navíc můžete zažít nefalšovanou romantiku v přírodě a lépe se seznámit s místními. V blízkosti farmy či sadu ochutnáte lokální zemědělské produkty, a tak zažijete „farmářské trhy“ přímo u zdroje.

Poplatek za noc se pohybuje v průměru kolem 300 korun. Z každého propojení s majitelem pozemku si služba nechává 20 procent. Pro začínající kempaře navíc nabízí Bezkempu kompletní pohodlný servis – kromě nabídky čítající zhruba 1200 míst zde zájemci najdou i sekci s nabídkou karavanů a obytných vozů k zapůjčení.

V červnu se spoluzakladatelé – bratři Petr a Pavel Nohejlovi a Michal Strnad (též majitel společnosti Lemicom provozující mimo jiné Bezpotisku) – s projektem přestěhovali z webu na aplikaci. Tak, aby lidé mohli řešit rezervace, i když nemají signál, vyhnuli se problémům s nalezením GPS pozemku nebo si mohli najít místo na přenocování opravdu na poslední chvíli a na pár kliků si ho zajistili.

Služba je pro všechny slušné a civilizované lidi, kteří chtějí utéct před hlukem a negativními dopady civilizace. V Bezkempu vytvořili i kodex, etické desatero bezkempaře, v němž naleznete body jako například „Nevyleješ záchod svůj“, „Nepodpálíš“, „Nevožereš“ a podobně.

Cílem majitelů není udělat z projektu masovou záležitost, ale aby míst, kde je možné v přírodě strávit hezkou, ale klidnou dovolenou, bylo na mapě Česka co nejvíc. Je z čeho vybírat, pro větší přiblížení místa doporučujeme nahlédnout do sekce „Vaše cesty“, kam lidé píšou recenze, zážitky a vkládají fotky z cest. Projekt se přelil i na Slovensko a pár jím zprostředkovaných míst najdete i v zahraničí. Postupně službu překládají do angličtiny, němčiny a polštiny.

Zdroj: Bezkempu