• Styling  • Prstenová mánie aneb 9 trendy způsobů, jak nosit prsteny

Prstenová mánie aneb 9 trendy způsobů, jak nosit prsteny

Prsteny ode dávna neslouží primárně jako ozdoba, ale jako nositelé určitého významu: ochranného, záslibného, magického či náboženského. Tak ať už nosíte jakýkoli z nich, nebo třeba úplně všechny, přinášíme Vám krátký návod. 

Nošení prstenů sahá až do daleké mytologie, podle které mají prsteny připomínat hrdinství Titána Prométhea, který pro lidi ukradl božský oheň a za to byl potrestán přikováním ke skále; poté, co ho hrdina Hérakelés osvobodil, musel jako připomínku svého trestu nosit na prstu kovový článek řetězu.

Zásnubní prsten započal svou historii ve starověkém Egyptě. V časech starého Egypta měly zásnubní prsteny zcela jinou podobu než jak je známe dnes. Tvořil jej kovový proužek spojený do tvaru kruhu, který měl symbolizovat nekonečnost.

  • Pro ty z nás, které milují zlato a geometrické tvary

1

Mezi nejžhavější trend patří takzvané mid rings, které pasují na druhý článek prstu. Tenké geometrické prsteny Váš prst nejen opticky zúží ale i prodlouží. S širšími a masivnějšími prsteny zamiřte naopak dolu ke kořenu prstu, aby vaše prsty zbytečně nerozšiřovaly. A hlavně, nebojte se kombinovat!

 

  • Pro ty z nás, jenž zbožňují drahé kameny a barvy

2

Nepřežeňte to, ale dejte si záležet. U barevných kamenů se vyplatí hledat a pořídit si prsteny v úplně stejné barvě. Má to své kouzlo. Určitě je ale doplňte i o jemnější zlaté či stříbrné kousky. Protože právě taková kombinace Vaše prsty odlehčí od hmotně vyhlížejících kamenů.

 

  • Pro ty z nás, které neodolají lesku stříbra

3

Stříbro má silnou výhodu v tom, že se nemusíte bát jej kombinovat ve velkém množství. Hlavní zásadou je zaměřit se na stejné detaily a souhru všech prstenů. Každý prsten by měl mít důvod, proč na prstu je. Občas je ale těžké odhadnout, co je málo a co už je moc.

 

  • Pro ty z nás, které často ukazují aneb nazdobený ukazováček

5

Zaměřte se klidně jen na jeden prst a obklopte jej vší tou nádherou. Kouzlo je v tom, že prstýnky do sebe musí zapadat a tvořit tak ujednocený celek. Občas ani člověk ve výsledku neví, zda se jedná o jeden či více prstenů. A tak to má být!

 

  • Pro ty z nás, které se nenávratně zamilovaly do hlubin moře

6

Závislost na perlách je vysoce nakažlivá. Přesto se neostýchejte a obklopte své prsty těmito dary moře. Jako vždy platí (ne)psané pravidlo: “Všeho s mírou!“ Perly se hodí téměř ke všemu a prakticky na každou událost. Vždy budou dokonale elegantní.

 

  • Pro ty z nás, které chtějí komplet

7
Pokud zvolíte jemnější prsteny a sjednotíte je s náramkem, jenž bude mít stejné tvary či barvy, tak získáte úžasnou kombinaci. Jedná se o propojení malých detailů. Při takovéto kombinaci se určitě vyhněte masivním šperkům.

 

  • Pro ty z nás, jenž chtějí své prsty nejen zdobit, ale i chránit

8
Široké stříbrné pláty s vyrytými geometrickými tvary nejsou úplnou novinkou. Ale i tak jsou velmi oblíbené. Takovéto prsteny však opticky velmi zkrátí prsty, proto jsou spíše určené pro osoby s delšími a útlejšími prsty. Nutností je si vždy takovýto prsten vyzkoušet dříve, než si jej koupíte, aby jste si mohly ověřit, zda můžete s prstem volně hýbat.

 

  • Pro ty z nás, které chtějí všechno

9

Pokud ale toužíte po všech těchto variantách. Po jednoduchých, geometrických, třpytivých a kovových zároveň. Platí pravidlo, že prsteny musí mít vždy stejnou barvu. Po každé si dávejte jednodušší a masivnější prsteny ke kořenu prstu a ty jemnější nahoru.

 

  • Pro ty z nás, které si to berou osobně

4

Odvažte se a vytvořte si kombinaci, kterou nebude mít nikdo jiný. Fantazii se meze nekladou. Zkombinujte svůj oblíbený tvar s Vašimi iniciály či oblíbeným zvířetem, barvou, kamenem, nebo třeba s vaším mottem. Vdechněte jim svou jedinečnou osobnost. A prosím, prsteny si berte vždy osobně!

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10