• Styling  • TOP 5 jarních trendů, které hýbou světem

TOP 5 jarních trendů, které hýbou světem

Módním světem proplouvá celá řada módních trendů a některé se nám postupně vrací z minulosti. Mnohdy je ale potřeba zabrousit do zahraničí a pozorovat, co je právě tam in a nechat se tak inspirovat. Jaké módní trendy, ať už se jedná o oblíbený kousek nebo doplněk, se teď nejvíce nosí za hranicemi a s čím tedy zaručeně nešlápnete vedle?  

Šátek jako víceúčelový doplněk 

Na sociálních sítí se čím dál tím víc objevují tipy, jak vynosit prostý šátek. Možností číslo jedna, a tím i nejnovějším využitím, je použít šátek jako doplněk vašich účesů. Takže pokud jste příznivci drdolů, copánků nebo i jednoduchých culíků, jednoduše uvažte šátek kolem gumičky nebo jej jemně zapleťte do vlasů a voilà.  Další možností je uvázání šátku kolem hlavy „na piráta“. Takže pokud nemusíte kšiltovky a vlasy s vámi ten den nespolupracují, poraďte si třeba takto. Šátek se dá využít ale i jako doplněk na ruce. Vylepšit svůj look tak můžete použitím jej jako náramek kolem zápěstí. Poslední možností je zvolení šátku jako topu. Po přeložení do trojúhelníku a uvázáním cípů na zádech, tak vznikne jedinečný kousek vašeho šatníku.

Trenčkot ala Columbo 

Jarní počasí si s námi kolikrát pohrává, a proto je potřeba mít v šatníku i pořádnou bundu či kabát. V zahraničí vsází na nesmrtelné trenčkoty. A ne jen ty na míru vaší postavy. Objevují se i v oversize střihu, kde nechybí pásek se sponou, rukávy lemují vázačky a velké klopy jsou samozřejmostí. Jednoduše řečeno, jsou to právě ty kabáty, které připomínají detektiva Columba.

Ladící soupravy  

Soupravy jsou jedno velké téma dnešní doby, ale teď se zaměříme na ty více elegantní. Přece jen už všichni odpočítáváme minuty do toho, kdy bude příležitost se pořádně obléknout, že? Ať už se jedná o ladící kostýmky (kalhoty a sako) nebo i sety v kratším provedení – kraťasy/mini sukně a sako nebo top. Často si můžeme povšimnout u těchto souprav/setů i opakujícího se materiálu nebo vzoru, a tím je tvíd.  Takže jestli vlastníte podobný kostýmek, je na čase ho vytáhnout!  Nesmíme zapomenout, že v pokud bude ještě v pastelových barvách, tak máte bezesporu vyhráno.

Čím menší kabelka, tím lepší 

Člověk by se nad tímto trochu zarazil, ale věřte nebo ne, ve světě je i letos toto opět trendy! Všechny známé značky na tento trend reagují a do svých kolekcí zařazují převážně malé kabelky. Nejvíce teď letí styl z 90.let, které se nosí na rameni, ale velikostí připomíná spíše crossbody kabelku. Asi nejoblíbenější kabelkou, kterou teď má každý druhý ve světě, je značky JACQUEMUS, která je ikonická svým velkým uchem v poměru s velikostí samotné kabelky. 

Nestárnoucí zvony a rovný střih

Posledním trendem, který teď dobývá svět, jsou zvonové kalhoty. Tento střih buď milujete nebo nesnášíte a momentálně to vypadá, že u mladší generace na plné čáře vítězí. Ať už přímo zvony nebo si libujete v rovném volném střihu, teď je ten nejvyšší čas je vytáhnout ze skříně. V zahraničí se nebojí ani různých kombinací, takže se nemusíte bát, že k nim nic neunosíte. Tenisky či podpatky, svetr, halenku nebo mikinu máme doma přeci každý.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15