• Lifestyle  • Randění v digitálním světě. Kde a jak se seznámit v době pandemie?

Randění v digitálním světě. Kde a jak se seznámit v době pandemie?

Myslíte si, že najít partnera v době pandemie je nemožné? Pravdou je, že společenský život nás všech se kvůli covidu převrátil naruby, ale to nutně neznamená, že musíte zůstat single. Jak a kde se zamilovat v této době?

Pandemie přepsala nespočet pravidel, včetně pravidel seznamování. Lidé hledající partnera dnes nemohou jentak zajít do baru, na koncert nebo třeba do kina. Prostor pro nová setkávání se omezil na online platformy a naše chytrá zařízení.

Jak a kde se seznámit?

Koronavirus sice pozastavil společenský život kolem nás, ale lidé kvůli němu nepřestali hledat svou spřízněnou duši. Naopak, seznamky během pandemie zaznamenaly nezvyklý nárůst uživatelů. Pro mnohé svobodné lidi je tento způsob seznamování cizí a nikdy by je nenapadlo hledat lásku právě přes seznamku. V dnešní době jsou ale podobné platformy stále běžnější. Příkladem může být třeba oblíbená seznamovací aplikace Tinder. Pokud tedy toužíte poznat někoho nového, neváhejte a vystupte ze svého komfortní zóny! Založit si účet je to nejmenší.

Využijte online prostředí na maximum

Když překonáte první krok, kterým je založení si účtu na vybrané seznamce, můžete se přesunout ke kroku druhému – najít někoho, s kým si budete rozumět. To může trvat nějaký čas a nenechte se odradit případným počátečním neúspěchem. Pokud se vám ale poštěstí a máte pocit, že jste kápli na toho pravého, vytrvejte. Využijte online prostředí k tomu, abyste se dobře poznali, než se poprvé setkáte. Pravidelně si volejte, pište si nebo se spojte přes videohovor. Zkrátka se o daného člověka zajímejte a projevte snahu. Když s někým komunikujete pouze online, je mnohem jednodušší ztratit s dotyčným kontakt. A alespoň do doby, než se z online prostředí přesunete do toho reálného, zjistíte, jestli opravdu sdílíte ty samé hodnoty a vizi do budoucna.

Rande na dálku

Rádi chodíte na první rande do kina a kvůli koronaviru to není možné? Hlavu vzhůru, můžete si se svým partnerem udělat domácí kino i na dálku. Zároveň je filmový večer skvělým způsobem, jak si zpestřit každodenní chatování. Domluvte se na čase a na filmu, který si společně pustíte, a zavolejte si přes videochat. Teď už jen popadnout popcorn a skleničku vína a večer může začít.

V podstatě to samé jako s domácím kinem se dá uskutečnit i s romantickou večeří. Když nemůžete rozebírat vaše společné zájmy nad jídlem v restauraci, objednejte si ho oba až k vám domů a opět se spojte přes internet. Nic složitého a přesto tento zážitek do vašeho vztahu přinese něco nového.

Osobní setkání v době covidu

Možná už vám došly nápady na všemožná online domácí rande a zkrátka se s partnerem chcete setkat osobně. Potkávat se s lidmi venku není zakázané. Se svým novým objevem můžete vyrazit na příjemnou procházku do parku nebo do města. Cestou se stavte pro kávu ve výdejním okénku a zároveň tak podpořte váš oblíbený podnik. Předtím než se setkáte, se ale ujistěte, že jste vy i váš partner zdraví a dbejte všech hygienických opatření, ať váš vztah nezačne jinak, než si nejspíš představujete.

Zdroj: Pexels