• Lifestyle  • Nové fantasy drama Viktoriánky s hvězdným obsazením na HBO Go

Nové fantasy drama Viktoriánky s hvězdným obsazením na HBO Go

Viktoriánská Anglie a ženy s nadpřirozenými schopnostmi. Věříme, že nemusíme nic víc říkat. Tenhle seriál je něco, co tu ještě nebylo.

Seriál Viktoriánky měl na HBO premiéru 11. dubna. Nabízí příjemný mix několika žánrů, a tak věříme, že si na své přijde několik kategorií fanoušků. O tom, že se jedná o drama ani nemusíme diskutovat, díky nadpřirozeným schopnostem žen se však řadí i mezi fantasy. Nádherné historické kostýmy vás skvěle naladí do minulosti, ve které se celý seriál odehrává. O tom, jak očekávaný samotný snímek byl, napovídají i oficiální čísla HBO Max, které uvedlo, že k 16.4. překročil seriál hranici 1,4 milionu domácností, ve kterých se odvysílal. Samozřejmě toto číslo už je dávno překonáno. Viktoriánky se tedy staly nejsledovanější seriálovou premiérou, od založení HBO Max.

Zajímavé jsou i změny ve štábu během natáčení a to hned na té nejvyšší pozici. První tři díly zrežíroval Joss Whedon. Po jejich natočení však od seriálu odstoupil a prohlásil, že se chce věnovat své rodině. Byl oviňován z neprofesionálního chování a samozřejmě kolem sebe rozproudil vlnu kritiky. Seriál ale bylo potřeba dotočit. Režisérkou, která se toho ujala, je Philippa Goslett. Velmi důležitým prvkem v této změně je, aby nebyla pocititelná při sledování samotného seriálu. Můžete sami posoudit, zda se vám zdá seriál od čtvrtého dílu jiný.

„V posledních letech vlády královny Viktorie je Londýn sužován „Dotčenými“ – osobami, většinou ženami, u nichž se náhle projevily nadpřirozené schopnosti. Některé jsou okouzlující, jiné velmi znepokojivé. Mezi ně patří i tajemná a rázná vdova Amalia Trueová (Laura Donnellyová) a geniální mladá vynálezkyně Penance Adairová (Ann Skellyová). Stěžejní představitelky této nově etablované třídy vezmou svůj osud do vlastních rukou ve snaze zajistit prostor těm, pro něž v historii, jak ji známe dnes, není místo.“ (HBO Europe)

Krom skvělé výpravy a kostýmů má seriál také hvězdné obsazení. Na jednom místě spolu hrají Jenna Coleman, Daniela Holtz, Adrian Shiller nebo Catherine Flemming.

Tak co, dáte seriálu šanci?

Zdroj fotografie: HBO Česká republika