• Lifestyle  • „Řekni to po svém“ a vyhraj 100.000 Kč!

„Řekni to po svém“ a vyhraj 100.000 Kč!

Projekt „chodicilide.cz“ a Nadace Sirius vydali výzvu s názvem „Řekni to po svém“. Oslovují jejím prostřednictvím mladé kreativní lidi, kteří mají chuť pomoci dobré věci a zároveň vyhrát až 100.000 Kč. Ti tak mohou svá mediální díla z oblasti grafiky, audio i videotvorby, propagující rovnocennou komunikaci a soužití s lidmi s různým typem zdravotního postižení, vkládat do galerie na stránkách projektu www.chodicilide.cz, kde je shlédne a ohodnotí široká veřejnost i odborná porota.

Co je to projekt „chodicilide.cz“ ?

Výzva „Řekni to po svém“ je jednou z aktivit projektu „chodicilide.cz“, který se již od roku 2011 snaží o změnu postoje většinové společnosti k lidem se zdravotním postižením. Více informací o projektu naleznete na www.chodicilide.cz.

Logo-Chodič_2016_55mm

Čím se zabývá Nadace Sirius a proč?

Realizátorem kampaně „Řekni to po svém“ je Nadace Sirius. Jedná se o nadaci, jejímž posláním je pomáhat znevýhodněným dětem a za dobu své existence od roku 2008 již podpořila částkou 170 miliónů korun řadu projektů zaměřených na pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám.

Jak se zúčastnit výzvy „Řekni to po svém“ ?

Výzvy „Řekni to po svém“ se mohou zúčastnit jednotlivci i skupiny, bez ohledu na to, zda mají zkušenost s postižením. Ideální je zejména pro studenty, kteří díky ní dostanou šanci ukázat své nápady, něco se naučit, či případně odstartovat svou budoucí kariéru. Kreativitě se meze nekladou – zadání zní „vymyslet a navrhnout billboard, inzerci, plakát, banner, TV spot, videoklip nebo virál, který pomůže bořit bariéry“.  Jak říká manažerka projektu Slávka Hocká : „V reklamě je nejdůležitější dobrý nápad. Nejúspěšnější budou ta díla, která dokáží zaujmout, pobavit, nebo provokovat. Zkrátka zapůsobit tak silně, aby lidé dokázali změnit své postoje a chování k lidem s postižením.“

Výsledky výzvy budou vyhlášeny v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, kde bude oznámen hlavní vítěz a výherce 100.000 Kč jakož i výherci dalších ocenění poroty. Autoři nejúspěšnějších výtvorů navíc dostanou šanci stát se členy týmu projektu a spolupracovat na dalších aktivitách kampaně.

Veškeré další informace naleznete na www.chodicilide.cz

Banner Veronika čtverec