• Lifestyle  • SCANDINAVIAN CHARMING

SCANDINAVIAN CHARMING

Dokonalá syntéza skandinávského designu ve stockholmské čtvrti Östermalm je perfektní ukázkou levného a působivého stylu. Na pouhých 86 metrech čtverečních se designérům studia Alexander White podařilo vytvořit opravdu stylové prostředí plné harmonie a elegance.

Ihned po vstupu do bytu se dostaneme do hlavního prostoru s jídelnou, kuchyní a obývacím pokojem. Kuchyňská linka v bílé, jež zabírá téměř celou stěnu místnosti, svým designem dokonale koresponduje s nízkou komodou ve stejné barvě, která tvoří přirozený přechod mezi kuchyní, jídelní částí a obývákem. Osobitost majitelů sem pak vnáší zajímavé dekorace v podobě několika černobílých fotografií a stylové keramiky ve fialové barvě.  Jídelní stůl, rovněž v bílém lesku, doplněný dřevěnými židlemi v designu Wishbone, pak do celého konceptu skvěle zapadá. Jako zajímavý designový kontrapunkt vybrali architekti černou pohovku a jednu ze stěn natřeli na šedo se zajímavým rastrem, evokujícím litý beton.

V ložnici se pak setkáme s naprostou jednoduchostí, která se omezuje na postel bez čela, doplněná prostou poličkou s několika zajímavými plátny. Roli úložných prostor pak plní bílé vestavné skříně. S podobnou filozofií byla zařízena také malá domácí pracovna a koupelna, kde se designéři omezili pouze na to nejnutnější vybavení a několik vkusných dekorací, jež skvěle podtrhují skandinávský styl celého bytu.

Poděkování a zdroj fotografií: ALEXANDER WHITE