• Lifestyle  • Elektrická stimulace svalů – nový tip cvičení

Elektrická stimulace svalů – nový tip cvičení

Časově nejefektivnější trénink součastnosti! Tak popisují fitness studia nové cvičení, které je v zahraničí velkým hitem. U nás se veřejnosti teprve představuje. A jeho hlavní přednost? Časová úspora. Stačí vám pouhých 20 minut k tomu, abyste procvičili až 90% veškerých vašich svalů.

Elektrická stimulace svalů (EMS) je kombinací přirozeného aktivního tréninku a elektrických impulzů. Kontrakce pronikají do hlouběji umístěných svalů díky vnějším impulzům a svaly jsou tak posilovány účinněji a toužené výsledky se dostavují v mnohem kratší době. Nejedná se ovšem o nic nového, tato metoda vychází z elektroterapie a používají ji lékaři při léčbě pohybového aparátu.

Netřeba sebou něco nosit

Velkou výhodou, krom již zmíněného času, které vám zabere cvičení, je i to, že sebou nepotřebuje nosit žádné věci. Cvičební úbor, kosmetiku nebo pití dostane na místě. Následně vás personál seznámí s trenérem a oblékne do vesty a pásů s elektrodami. Lekce je rozdělena do tří částí – kardio, posilování i jemná relaxační masáž na závěr a ideální trénink je 1-2x týdně.

Pro koho je EMS vhodné?

EMS pomáhá, když chcete posílit svaly a vytvarovat postavu, snížit tělesný tuk, zmírnit projevy celulitidy či zmírnit bolesti zad. Navíc nezatěžuje klouby, šlachy a vazy. Vyhnout by se ovšem této aktivitě měli těhotné ženy, lidé s nádorovými onemocněními nebo kardiovaskulárními problémy. Naopak se doporučuje těm, kteří se zotavují po nějakých zranění či jsou jinak pohybově indisponováni.

A kolik takové cvičení stojí? Počítejte orientačně od 300 do 500 korun v závislosti na počtu zakoupených vstupů.

Zdroj: 1, 2,