• Lifestyle  • Signal Festival už popáté rozzářil Prahu

Signal Festival už popáté rozzářil Prahu

Necelé dva týdny uběhly od jubilejního 5. ročníku Signal Festivalu, který každoročně rozzáří podzimní večerní Prahu. Signal Festival je bezesporu svátkem pro všechny milovníky umění a technologií a stal se již tradicí, neoddělitelně spjatou s podzimní metropolí. DailyStyle pro vás rekapituluje  letošní ročník, a to, co přinesl.

Po čtyři večery od 12.10 do 15.10 mohly letos desetitisíce návštěvníků obdivovat dvacítku světelných instalací a videomappingů od tvůrců z celého světa na dvou trasách, “Centrum“ a “Vinohrady“.

Trase  “Centrum“ dominoval 35 metrový světelný tunel od Španělských Playmodels na Staroměstském náměstí. Doplňovala jí Galerijní zóna Signal Festivalu v Paláci u Stýblů, Colloredo-Mansfeldském paláci a DUP39, které se také proměnily fascinujícími site-specific světelnými instalacemi.

Trase “Vinohrady“  jako tradičně vévodil velkolepý videomapping s názvem Caryatids francouzského umělce Yanna  Nguyema na Náměstí Míru. Bonusem pak bylo promítání všech pěti videomappingů, které se za pět ročníků na fasádě kostela Sv. Ludmily objevily, jež se konalo každý den ve 23:00. Třešničkou na dortu v této jednoznačně nejoblíbenější lokalitě byla i interaktivní hra, díky které se čekající diváci mohli zabavit v přestávkách mezi jednotlivými promítáními a díky speciální aplikaci na fasádu promítat své iniciály.

Světelné instalace v ulicích Prahy byly doplněny bohatým doprovodným programem, který se stejně jako vloni konal v rámci vzdělávací platformy Transmit a nabídl nejen přednášky zúčastněných umělců, ale i audiovizuální performance a koncerty. Transmit přivítal své návštěvníky a diváky v nových prostorách Centra pro architekturu a městský prostor (CAMP), kde mohli obdivovat nejen velkorysý a moderně minimalisticky řešený interiér, ale hlavně unikátní panoramatickou promítací stěnu.

Novinkou letošního Signalu byly i občerstvovací zóny a stánky se světelnými suvenýry, nebo odpočinková zóna v Sadech Svatopluka Čecha na Vinohradech. Po velkolepých instalacích, na které lákaly předchozí ročníky, se Signal letos  částečně navrátil k intimnějšímu měřítku, což nebylo vůbec na škodu. Jen škoda, že u vstupu k některým instalacím se tvořily dlouhé fronty, ale možná i to vlastně jen dokazuje oblíbenost této unikátní akce.

Zdroje: 1, 2, 3, 4