• Lifestyle  • Špióni v převleku, film nejen pro děti

Špióni v převleku, film nejen pro děti

Filmová společnost CinemArt představuje animovaný film „ Špioni v převleku“. Premiéru má 26. prosince a my měli příležitost film shlédnout v novinářské předpremiéře.

Bylo by téměř nemožné najít dva tak odlišné hrdiny, jako jsou legendární superšpión Lance Sterling a geniální vynálezce Walter Beckett. Agent Lance kultivovaný, elegantní, nonšalantní, prostě naprosto dokonalý za všech okolností. Zatímco Walter… není. Ten je prostě jen geniální. Náročnou universitu vystudoval už v patnácti letech a teď zrovna pracuje na tajných výzkumných projektech pro ještě tajnější vládní službu. To, že se tito dva dají někdy dohromady jako parťáci v akci, by si nedokázal asi představit ani ten největší padouch. Jenže na to dojde právě teď, kdy je potřeba zachránit svět před jedním takovým, před Kellerem Killianem, zlosynem číslo 1. Walter je totiž vynálezcem biodynamického maskování, které špiónům umožní dokonalý převlek. Či spíše převtělení. A tak se díky tomuto vynálezu Lance promění v statečného, divokého, majestátního a dokonale nenápadného tvora… v holuba. Geniální. Holubi jsou všude, nikdo si jich moc nevšímá a umí létat. Od té chvíle Walter a Lance musí pracovat jako dokonale sehraný tým, jinak se celý svět ocitne ve smrtelném nebezpečí.

Takhle zní shrnutí děje od samotné společnosti.

Pokud v sobě máte kousek dítěte či se jen rádi pobavíte u animáku, tento film je jak dělaný pro vás. Špióni v převleku jsou plní vtipů, které samotné díte nepochopí, ale rodič se u nich bude řezat smíchy. Co se týče filmu z pohledu dítěte, celá zápletka je velmi jednoduchá a líbivá. Špión stojí proti antagonistovi, který samozřejmě nemá proti dobru jedinou šanci. Film je plný nárazů, pádů a vtipných řečí se kterými se každý skvěle ztotožní. Film poukazuje na přátelství, týmovou práci a na to, že dobro vždy zvítězí nad zlem. Což je pro děti jasným ukazatelem.

Co se týče recenze filmu z pohledu dospělého diváka, dá se říci, že je plno kvalitnějších animovaných filmů, co se týče zápletky a scénáře. Přesně víte, co se stane za deset minut a nad filmem nemusíte vůbec přemýšlet. Což není na škodu, pokud chcete jen vypnout a užívat si chvíle se svým dítkem. V celém filmu bylo několik momentů, u kterých jsme se od srdce pobavili a přemýšleli, jak tohle mohlo někoho napadnout.

Celkově film není vůbec špatný, ale pro nás spíše průměr.

Film se do kin dostává v druhý svátek vánoční. Tak neváhejte a běžte se na něj podívat na vlastní oči!

zdroje: 1