• Styling  • French style #1 – Jak nosit pánské kusy a vypadat žensky

French style #1 – Jak nosit pánské kusy a vypadat žensky

Přemýšleli jste někdy, co vlastně tvoří ten pověstný francouzský šarm? V čem spočívá kouzlo pařížských žen, a proč kolem toho všichni tak nadělají? V minisérii článků na téma “french style” najdete triky a tipy, jak francouzskou nenucenost a styl oblékání přenést i do vašeho šatníku.  A jaký, že je trik číslo jedna? Přece sáhnout do skříně vašemu příteli…

Možná si někteří z vás vzpomenete na legendární scénu ze seriálu Sex ve městě, kde Carie odchází ráno od pana Božského v jeho bílé košili přepásané jen páskem Hermés a botách na podpatku… a vypadá naprosto skvěle! Proč? Je na tom něco sexy, když si křehká žena vezme na sebe objemné pánské oblečení, doplní ho vhodnými zjemňujícími doplňky a obuje boty na podpatku (klidně i malém). Častým trikem je také přepásat oděv páskem a ukázat štíhlý pas. A také štíhlé nohy, které koukají z objemných sak a kabátů. Těžko říct, jestli tyto triky opravdu jako první objevily právě pařížské ženy, ale pravdou je, že je hojně využívají a vypadají v nich zatraceně dobře. Zkuste tedy pro změnu jednou zaplout v obchodě s oblečením do pánského oddělení a pořádně se rozhlédnout. A jaké kousky hledat? Pojďme si společně projít 4 kusy z pánského šatníku, které můžete využít i vy.

Bílá košile

Icona nosící tento styl: Victoria Beckham

Původně s ní začala experimentovat Coco Chanel, která ji jako první zařadila do dámského šatníku. Velkou pánskou košili nosily i hvězdy Audrey Hepburn, Brigitte Bardot nebo Jane Birkin. Že se vám tento styl líbí, ale nevíte, jak ho nosit? Nejjednodušší a zároveň nejefektnější look, je nechat ji volně padat přes úzké džíny, nebo jen lehce zastrčit přední cípy do kalhot a ohrnout manžety rukávů. Rozepnutím knoflíčků do hlubokého výstřihu docílíte rafinované sexy varianty, kterou můžete obléknout se sukní jako variantu na večer. A nebo si košili oblékněte k džínům s vysokým pasem, nechte vykouknout jedno rameno a v pase košili uvažte na uzlík. Velmi originální je také obléknout si košili obráceně a díky tomu mít otevřená záda. A pokud chcete jít s trendy, oblékněte si přes ni korzetový top.

Pánské kalhoty

Icona nosící tento styl: Garance Doré

Slavná bloggerka Garance je svým francouzským stylem velmi inspirativní. I ona, stejně jako Greta Garbo nebo Diane Keaton, objevila, že pánské kalhoty nemusí být pouze pro pány. A jak je nosí? Jelikož jsou sami o sobě velmi maskulinní, je potřeba je zjemnit doplňky. Ideálně je tedy kombinujte s boty na vysokém podpatku, které vaší chůzi dodají eleganci a ženskost. Doplnit je můžete jednoduchým tričkem nebo svetříkem, ale skvěle vypadají i v kombinaci s rolákem nebo košilí. Nezapomínejte ani na šperky, výborně se budou hodit například výrazné visací náušnice.

Sako

Icona nosící tento styl: Emmanuelle Alt

Šéfredaktorka francouzské Vogue Emmanuelle je ztělesněním pařížského stylu. Jedním z jejích nejčastějších outfitů jsou boty na podpatku, úzké džíny a blazer přepásaný páskem. A právě variace na tento look jsou skvělým tipem, jak nosit pánské sako. Vezměte si úzké džíny nebo kožené kalhoty a k nim oblékněte tričko, košili nebo rolák. Jako závěrečnou vrstvu pak přidejte sako větších rozměrů v délce pod zadek. Sako buď nechte ležérně rozepnuté, a nebo ho přepásejte páskem, čímž docílíte ženské siluety a zjemnění. Podobně se dá vrstvit i na šaty; nejzajímavější kombinací je kombinace dvou rozdílných materiálů, jako například sako a krajkové šaty.

XXL triko

Icona nosící tento styl: Maja Wyh

Další známá bloggerka, která svůj jedinečný styl postavila na vrstvení objemných trik, tunik, šatů, kabátů a kalhot. Velmi často nosí kombinaci úzkých džínsů a velkého, nedbale zastrčeného trika, doplněnou například objemným trenčkotem a velkým rozevlátým šátkem. Pokud budete chtít, můžete oversize triko nosit i jako ležérní šaty, v pase stažené páskem a pro sexy ženský vzhled doplněné například vysokými botami nad kolena. Velká pánská trika budou také skvěle vypadat v kombinaci se sakem nebo s pouzdrovou sukní, kde vytvoří uvolněnou a mladistvou casual variantu v jinak formálních outfitech.

Bonus – Doplňky

Pokud se v pánských oděvech necítíte dobře a zdá se vám, že vám nesedí, ale přesto se vám tento styl líbí, zkuste si hrát s pánským stylem alespoň při výběru bot a doplňků. Velmi dobře může například fungovat kombinace pouzdrové sukně a košile nebo trička s polobotkami v pánském střihu. A nebo jednoduchý outfit okořeňte elegantním pánským kloboukem.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16