• Fashion News  • Společenská témata v rukou umělců as Last Fata Morgana

Společenská témata v rukou umělců as Last Fata Morgana

Nový ročník výstavy Last Fata Morgana, ve spolupráci s Českým centrem v Londýně, se ponese v duchu utopie chápané jako prostor nových možností a představivosti.

Přehlídka proběhne v rámci International Fashion Showcase 2016 a za Českou republiku se na ni představí vybraní mladí návrháři z roucha Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. International Fashion Showcase 2016 se letos zúčastní celkem 80 nadaných z 24 zemí.

600X402__15000

Za naší zemi se můžeme těšit na kolekce těchto studentů: Filip Jakab, Karolína Juříková, Tereza Rosalie Kladošová, Markéta Kratochvílová, Monika Krobová, Sofya Samareva a Antonín Šimon. Několik z nich je nominováno i na Czech Grand Design 2015.

Pokud vás přitahuje DIY art, optické iluze nebo genderova krize, jistě se vám jejich modely zalíbí.

czechrepublic_marketakratochvilova_01

Klíčovým kritériem pro výběr vystavovaných kolekcí byla podle Ivančice jejich schopnost vystihnout myšlenku skrze bezprostřední styl, experimentální přístup a cit pro inovaci společně se širokou znalostí krejčovství a techniky textilní tvorby.

,,Hlavní myšlenkou expozice je vyjádřit pohled na módu jako vidinu lepšího světa, kde rovnoprávnost, tolerance a svoboda patří mezi základní lidské hodnoty,” vysvětluje kurátor projektu Pavel Ivančic, přední český návrhář a absolvent prestižní londýnské designerské školy Central Saint Martins, který zároveň vede ateliér módní tvorby na UMPRUM.

czechrepublic_filipjakab_03

Kolekce budou k vidění od 19. do 23. února.

Součástí výstavy má být i workshop pro veřejnost, ve kterém budou mít návštěvníci možnost diskutovat o aktuální situaci módního průmyslu ve střední Evropě, kde naši zemi zastoupí Pavel Ivančic.

Zdroj: 1