• Lifestyle  • TOP 5 aplikací, které vám usnadní život

TOP 5 aplikací, které vám usnadní život

Mobilní aplikace jsou velmi návykové. Někteří uživatelé smartphonů si už bez nich neumí svůj život ani představit. Možná mezi ně patříte i vy. A pokud ne, tak po přečtení tohoto článku patřit budete! Přinášíme vám seznam top 5 nejlepších appek dnešní doby!

Perfektní mobilní inspirace CLOTH

Dnes není divu, že móda a sociální sítě k sobě mají blízko. V online světě rychle dokážeme najít odpověd’ na otázku “Co na sebe?” a načerpat novou inspiraci. Aplikace Cloth na iOS a zároveň i sociální síť se zaměřuje pouze na módu. Cloth je nejlepší možnost na ukládání  si vašeho oblíbeného outfitu, jeho sdílení a to i s možností dostat zpětnou vazbu od jiných uživatelů. Samozřejmě stejně jako ostatní sociální sítě, tak i zde můžete „lajkovat“ fotky a chatovat se svými přáteli. Dokonce si můžete ukládat i jejich oblíbené outfity.

Tvůrcem aplikace je Seth Porges, který byl dlouhá léta v organizacích, jako je časopis Maxim, Popular Mechanics, Bloomberg News a Men’s Health.

Sám Porges o aplikaci Cloth říká: „Aplikace má pomáhat lidem zaznamenávat jejich nejlepší outfity a sdílet je s ostatními. Chci udělat oblékání mnohem jednodušším a zábavnějším. Proto byla aplikace navržena tak, že ji zvládne ovládat skutečně každý.“

 

Buďte stylová, i když tomu počasí nepřeje!

Bude pršet? Jednoduchou odpověď na otázku vám poskytne aplikace Meteor. Aplikace vám na mapě České republiky zobrazí srážky zaznamenané meteorologickým radarem. Modré zbarvení značí drobný déšt, žlutozelená silný liják a barva bordó průtrž mračen. Zobrazit lze meteoradar 90 minut zpětně nebo simulaci srážek na příštích 45 minut.
rainy-day

Jaký má vliv muzika na oblékání? Zjistěte a napište nám do komentářů!

Poslech hudby uvolňuje do mozku endorfiny, které ovlivňují naše pocity a náladu. Tempo a náladu našeho dne může tedy významně ovlivnit hudba, kterou posloucháme. Proto přinášíme další aplikaci, bez které se nejspíše neobejdete.

Spotify je známá a oblíbená hudební appka, která má skutečně co nabídnout – konkrétně neomezený přístup k hudební knihovně, která čítá kolem 25 milionů skladeb připravených pro okamžitý poslech. Můžete využít bezplatný program, který je však oproti premium verzi v určitých ohledech omezený. Všechny dostupné funkce jsou k dispozici za měsíční paušální poplatek 5,99 eur. Čím více posloucháte, tím více je Spotify výhodné. Je jedno, když si za měsíc stáhnete jedno album, nebo 100 alb. Stále platíte jen 200 korun. Spotify vám může umožnit neomezený poslech hudby vždy a všude.

listen-to-the-music1

 Nike+ Training Club (NTC)

Vychytaná aplikace NTC, dostupná zcela zdarma pro iOS a Android, je jako váš osobní trenér. Vyvíjela se od roku 2011 a troufáme si říct, že nyní (po nových aktualizacích) díky skvělé propracovanosti získala ten pravý design a funkčnost. Proto vás bude aplikace motivovat již při samotném spuštění. Je to jedna z nejpovedenějších a nejlépe zpracovaných aplikací na cvičení, kterou můžete najít. Databáze obsahuje více jak 100 cvičení propracovaných Nike Masters Trainers. Všechna cvičení si ale musíte nejprve stáhnout, což vám postupně zaplňuje paměť telefonu. To je asi jediná negativní věc, kterou bychom aplikaci vytkli. Cvičení je dobré si stáhnout dopředu a při cvičení již nepotřebujete připojení k internetu. Trénink si můžete zvolit podle toho, jakého konkrétního výsledku chcete dosáhnout, popřípadě se zaměřit pouze na problémové partie těla. Některá cvičení navíc obsahují i cviky z jógy.

ntc

Jazyky zábavně

Aplikace Duolingo dlouhodobě obsazuje přední příčky v oblíbenosti, hodnocení uživatelů a stahování. A má proč. Komenského Školu hrou dovedla do dokonalé podoby a učení jazyků vás bude bavit jako nikdy předtím. Na výběr máte výuku v angličtině, španělštině, francouzštině, němčině, portugalštině a italštině a s takovou jazykovou zásobou máte šanci uspět ve většině světových zemích. A navíc je v češtině.

Zdroje: 1,2,3,4,5