• Lifestyle  • STYLOVÁ PŘESTAVBA BYTU V BARCELONĚ

STYLOVÁ PŘESTAVBA BYTU V BARCELONĚ

Tento apartmán, jehož nový design je dílem architektonického studia Minotti London, se nachází v Bario Gotico, přímo v srdci staré Barcelony. Nevelký prostor byl citlivě renovován a díky precizní práci designérů dostal nový specifický výraz, který přesto nepopírá historický původ domu.

Podlahy ze světlého dřeva skvěle korespondují s povětšinou bílými stěnami a stejně jako s industrializujícím cihlovým zdivem.  Stejně tak zajímavě působí přiznané trámy, nesoucí stropní konstrukce. Členění prostoru samotného, bylo oproti moderním trendům ponecháno téměř v původní dispozici a to především díky nosným zdem, procházejícím středem bytu. Nicméně toto členění není vůbec na škodu. Ba naopak! Dělí prostor do logických zón, které jsou díky absenci dveří velmi funkčně propojeny.

Zemité tóny a selektivní minimalismus pak dodávají tomuto bytu na specifickém výrazu a osobitém kouzlu. Stylová „retro svítidla“ jen dodávají prostoru na osobitosti. Kuchyně stojící kousek opodál hlavního obývacího prostoru je pak řešena formou bílých skříněk, doplněných ostrůvkem v černohnědém odstínu. Tato kombinace nejenže působí velmi efektně, ale zároveň koresponduje s celkovým designem bytu.

Poděkování a zdroj fotografií: Minotti London