• Lifestyle  • Jednoduché triky, jak proměnit váš domov v útulnější místo

Jednoduché triky, jak proměnit váš domov v útulnější místo

V současné době trávíme v domácím prostředí hodně volného času, vše je zavřené, přátele potkáváme pouze na sociálních sítích. Nezbývá tedy nic jiného než trochu zpomalit, rozhlédnout se kolem sebe, a tento nepříznivý čas využít ke kultivaci svého domácího prostředí. Náš byt by nám měl být nápomocen při našich oblíbených aktivitách i relaxaci, která je v tomto psychicky náročném období nezbytná. Co tedy udělat jinak, co přidat či ubrat v naší domácnosti, abychom se cítili co možná nejpříjemněji?

Dokonale uklizená chodba

První místnost, kterou uvidíme při příchodu domů, bývá bohužel také nejčastěji neprávem opomíjeným prostorem v domácnosti. Přitom je to právě ta místnost, která má na atmosféru celého bytu nemalý podíl. Vítá doma nejen vás, ale také veškeré návštěvy, proto by měla být vždy dokonale uklizená a mít svoji jedinečnou atmosféru, už žádné rozházené boty či zarovnaná ulička. Stylové chody docílíte výběrem vhodného botníku, komody a zrcadla, nebojte se starožitného nábytku z bleších trhů, originálních dekorací v podobě lampiček, svícnů, květin, obrazů či plakátu s motivačními citáty, které vám zlepší každý den.  

Přehledný šatník

Nyní, když máte dostatek času, máte skvělou příležitost utřídit si šatník na míru vašemu stylu. Zjednodušte si život a vytvořte si snadno kombinovatelný šatník. Nechte v něm pouze kvalitní kousky, které vám stoprocentně sedí a dělají vám radost, jsou vhodné do vaší práce i pro volný čas. S ostatním nemilosrdně pryč, přece nechcete ztrácet čas neustálým přerovnáváním přeplněné skříně. Postačí vám jednoduché police, štendry, komody a velké zrcadlo. Prostor lze ozvláštnit i fotografiemi z fashion magazínů.     

Relaxační zóna

Pro náročnou práci, hodiny strávené při mučení těla v posilovně, či prohýřené noci s přáteli, musely jít vaše koníčky na druhou kolej? Vytvořte si ve vašem bytě místa pro všechny odkládané koníčky a pohodovou relaxaci. Sestavte si na stěnu oblíbené fotografie či obrazy, natáhněte se do pohodlných sedacích vaků a pozorujte novou galerii ve vašem obývacím pokoji. Usedněte na taburet a pusťte si oblíbenu hudbu z gramofonové desky. Vytáhněte rozečtené knihy, na které nebyl čas, a uvelebte se do houpačky s měkkými polštáři.   

 Pohodlné home office

Mnoho z nás se z kanceláře přesunulo do domácího prostředí v rámci home office. Aby vám práce šla od ruky, stejně jako v práci, a předešli jste nepříjemné prokastinaci, doporučujeme vám pracovní prostředí přizpůsobit vašim potřebám a zadaným cílům. Důležitá je moderní a pohodlná židle, lze ji doplnit polštářem či ovčí kožešinou. Pracovní stůl lze opatřit nejrůznějšími boxy či košíky, zvolit hezkou lampičku a ženy zajisté potěší čerstvé květiny. Skvělou pomůckou jsou nejrůznější nástěnky a organizéry s úkoly, dobrou službu prokážou i obyčejná ramínka na aktuální prospekty, letáky a magazíny potřebné k práci.    

Útulná ložnice 

Zajisté byly dny, kdy ložnice sloužila pouze k přespání. Bylo třeba brzy ráno vstávat a pozdě v noci ulehnout. Nyní, když si můžeme přispat, přečíst si před spaním knihu, či se celé ráno věnovat oblíbeným beauty rituálům, si i ložnice zaslouží vaši pozornost. Vyberte si krásnou knihovnu, která vás bude lákat ke čtení, zkuste novou tapetu, která dá pokoji úplně jinou atmosféru, umístěte na postel dekorační polštářky a vyberte intimní osvětlení v podobě moderních lamp, netradičních svícnů, světelných řetězů i romantických čajových svíček. Vyspěte se pro jednou do růžova.       

Nemusíte hned utrácet za drahý nábytek, zkuste pátrat po věcech z druhé ruky, malujte, stříhejte, šroubujte a lepte, kreativitě se meze nekladou. Uvidíte, že vás to nakonec bude doma bavit, protože dnes víc, než kdy jindy platí.

#stayhome

Foto: Pinterest