• Styling  • Stylově s jarním trendem: ZVONOVÉ KALHOTY

Stylově s jarním trendem: ZVONOVÉ KALHOTY

Zvonové kalhoty jsou opět v kurzu a jsou k dispozici snad v každém módním řetězci. Tento trend, který vznikl v 70. letech se stále drží na výsluní a s malou dávkou moderních prvků, včetně kreativního ducha se řadí mezi stylový kousek oblečení. Dnešní doba nabízí velmi zajímavé provedení a vzory. Stále hledáte ty pravé? Proto se v klidu usaďte a my vám poradíme, jak tento retro oděv nosit!

První zvonáče

Kalhoty, připomínající zvonáče, se objevovaly už ve středověku. První klasické zvonové kalhoty se ale datují pravděpodobně do roku 1813, kdy se staly pevnou součástí výbavy amerických námořníků. Ve čtyřicátých letech měly zvonový tvar některé pracovní džíny. Vrcholem módy se zvonáče staly v éře hippies v trochu luxusnější podobě. Byly pevnou součástí i oděvu zlaté disko mládeže o dekádu později – viz John Travolta v Horečce sobotní noci. Na to pak koncem osmdesátých let navázali raveři, kteří zvonáče vrátili zpět do kurzu, díky čemuž jsou dnes k dostání v nejrůznějších variacích. Zvonové kalhoty se mimochodem dostaly i do mnoha písňových textů, Eric Clapton napsal skladbu s názvem Bell Bottom Blues (tedy Blues zvonových kalhot).

Džínové, manšestrové nebo bavlněné zvony?

V chladnějším období doporučujeme zvolit manšestroví nebo džínový materiál v zemitých tónech, který příjemně zahřeje. Je-li jaro, zvolte kalhoty s lehčího materiálu. Vsaďte na batikovaný, vzorovaný či květinový vzor.

Jak je nosit

Rozhodně si ke zvonům obujte obuv na vysokém podpatku. Nejlépe budou vypadat boty na platformě nebo klínku. Nohy se tak prodlouží, což je účel snad každé ženy. Noste k nim volné svršky. Halenky a topy z jemného materiálu či svetříky budou to pravé. Důležitý je i výběr doplňků. Kabelky pře rameno tzv. crossbody, dlouhé korále, klobouky se širokou krempou i široké pásky se zajímavou sponou. To vše se skvěle hodí k tomuto světovému trendu.

Kde zvonové kalhoty koupit?

K dostání jsou v každém obchodním centru i na eshopu. Stačí hledat na internetu nebo osobně zajít do nejbližšího obchodu s oblečením. Doporučujeme, předem navštívit internetové stránky obchodů, kam máte v plánu zavítat. Pak budete lépe v obraze.

Více inspirace najdete ve videu.

↓↓

Zdroj: 1, 2