• Lifestyle  • Švandovo divadlo začíná opět hrát

Švandovo divadlo začíná opět hrát

Švandovo divadlo má skvělou zprávu pro všechny své fanoušky. Od 25. května pro ně totiž otevřou své dveře a odehrají do konce sezóny ještě několik představení. Kromě her z vlastního repertoáru, budete moci shlédnout i vybrané inscenace Divadla Ungelt.

Sám ředitel Švandova divadla Daniel Hrbek se k celé situaci vyjádřil následovně:

Navzdory úzkým mantinelům současných vládních opatření jsme se rozhodli začít hrát, protože se cítíme zavázáni našim divákům, ale i našemu zřizovateli. Budeme tedy hrát pro 100 na 100%. Myslím, že všichni potřebujeme postupný návrat k životu a živému umění – aktéři i diváci. Pro někoho je představa hrát pro 100 diváků v rouškách nepřijatelná, může se ale stát, že tato omezení přetrvají do další sezóny, a tak si chceme takový provoz vyzkoušet. Máme štěstí, že typ klimatizace, který u nás máme, je podle epidemiologů vhodný.“

Na jaké inscenace se můžete těšit?

Vedení Švandova divadla vybralo ty inscenace, u kterých předpokládají, že jejich provoz nebude pro divadlo ztrátový. Zároveň však se také chce postupně vracet k životu a živému umění. Od 1. června se tak můžou diváci těšit na první představení ze stálého repertoáru, a to na Zabít Johnnyho Glendenninga, CRY BABY CRY, Pohřeb až zítra  a Lady MacBeth z Újezdu. Hrát se bude ve Velkém sále, kam se přesunou i dvě studiové inscenace, které se těšily velkému úspěchu ve Spojených státech. Jedná se o Protest/Rest a Pankrác 45´.

Jak však bylo napsáno, divadlo bude fungovat již od 25.5., od tohoto dne až do 31.5. zde bude hostovat Divadlo Ungelt. Ke spolupráci, která potrvá ještě v červnu a zřejmě i během prázdnin, nás vedla potřeba smysluplně zaplnit termíny, které z ekonomických důvodů nemůžeme obsadit vlastními nákladnějšími inscenacemi. A také jsme chtěli podat pomocnou ruku kolegům, kterým současné rozvolnění vzhledem ke kapacitě jejich hlediště hrát ´doma´ prostě neumožňuje,“ vysvětluje Daniel Hrbek.

Švandovo divadlo bude hrát maximálně pro 100 diváků, samozřejmostí bude poskytnutí dezinfekce na ruce a vhodné odvětrávání sálu. Divadelní kavárna zůstává prozatím uzavřena, šatny a toalety budou fungovat bez omezení.

Předprodej vstupenek na všechna představení v červnu a v září spouštějí u Švandů už od středy 13. května.

Zdroj: Facebook Švandova divadla