• Lifestyle  • Svátek designu Czech Design Week jaro 2017 se blíží!

Svátek designu Czech Design Week jaro 2017 se blíží!

Druhý květnový týden v Praze bude opět ve znamení špičkového designu v rámci festivalu Czech Design Week jaro 2017. Na své si přijdou od 8. do 14. května 2017 milovníci umění, nábytku, skla, porcelánu, módy i interiérových doplňků. Budou je moci nejen obdivovat, ale samozřejmě i zakoupit, na prodejní přehlídce českého a světového designu s mezinárodním zapojením tří zahraničních design weeků. 

Po úspěšném listopadovém Czech Design Weeku v Kafkově domě v Praze se festival přesouvá na prestižní adresu v nové lokalitě, opět v samém srdci metropole, kde zaplní celých 5 pater DUP 36 na Národní třídě.

czdw-dum

Samotnému CZDW 2017 předcházely dvě akce, které bylo možné navštívit v Quadriu. “První z nich byl pop-up store CZDW, kde mohli zájemci zakoupit výrobky umělců vystavujících na loňském ročníku v Kafkově domě. Druhou doprovodnou akcí byl výstavní projekt Candy Shop, představující umělecká díla z depozitu The Chemistry Gallery a zároveň selekci zcela nových děl vybraných autorů. Výstava Candy Shop přibližuje výtvarné umění široké veřejnosti a nabízí pohled na lahůdková díla současných mladých umělců v neobvyklém kontextu”, upřesnil Petr Hájek – umělecký ředitel CZDW,  majitel galerie moderního umění The Chemistry Gallery a obchodu The Chemistry Design Store, který za osm let fungování galerie již připravil téměř sto výstav.

czech_design_week

Letošním rokem startuje partnerství a spolupráce hned se třemi prestižními design weeky. Jsou to Varese Design Week (Itálie), London Design Fair (UK) a Saudi Design Week (Saudská Arábie). Všechny tyto festivaly postupně přivítají na své půdě české designéry a naopak my ty jejich. Z listopadového CZDW nás bude reprezentovat výherce „Objevu roku“ –  440 Audio, se svými gramofony, dále to bude Tonak a jejich klobouky a značka Kozak se svými koženými doplňky“, doplnil Lukáš Pipek, ředitel festivalu.

Třešničkou na designovém dortu bude speciální kinetická socha z produkce Walt Disney, která díky spolupráci se společností Walt Disney Europe bude moci nadchnout nejen dětské návštěvníky.

Zdroje: http://www.czechdesignweek.cz, 1