• Lifestyle  • SWAN Prague Festival 2016 se blíží!

SWAN Prague Festival 2016 se blíží!

SWAN Prague Festival je mezinárodní akcí, jejímž cílem je ukázat sílu a rozmanitost ženské umělecké tvořivosti. Bude se konat v Galerii GUD v Kafkově domě v Praze na Náměstí Franze Kafky, od 31.3.2016 do 30.4.2016. Tento rok představí festival práci více než tří desítek umělkyň v nejrůznějších oborech, od hudby přes tanec či fotografii až k uměleckým instalacím a dalším žánrům a nabídne kromě výstavy a performancí také workshopy, diskuze a promítání. Celý výtěžek festivalu navíc poputuje na podporu neziskové organizace Rosa, která pomáhá ženám, jež se staly obětí domácího násilí.

SWAN Prague festival se bude v Praze konat již podruhé a navazuje na tradici „SWAN day“, která vznikla v rámci iniciativy Women Arts v USA v roce 2008. Za osmiletou dobu její existence se k ní připojilo více než 1400 „SWAN day“ akcí ve 26 zemích světa. Tradičně „SWAN day“ připadá na poslední březnovou sobotu, která je oficiálně dnem oslavy a podpory ženského umění, jeho diverzity, síly a důležitosti.

Umělkyně, které představí svou práci na letošním pražském Swan Festivalu, zastupují nejenom Českou Republiku, ale také Německo, Spojené Státy, Mexiko, Francii, Velkou Británii, či například Sýrii a další. Výstava jejich prací bude k vidění od 1.4.2016 do 6.4.2016 v Galerii GUD, workshopy, promítání a diskuze se budou konat v prostorách Galerie GUD, či v čajovně „A Maze in Tchaiovna“, kam se poté přesune i výstava a potrvá zde až do konce měsíce.

maya-for-swan-fest1

Zdroj: 1