• Fashion News  • Tezenis představila udržitelnou kolekci BE THE CHANGE

Tezenis představila udržitelnou kolekci BE THE CHANGE

Značka Tezenis udělala další krok k udržitelnější módě a vstoupila na trh s kolekcí BE THE CHANGE, která je k dostání v různých designech podle nálady. Dáte přednost pohodlí, kouskům vhodným na sport nebo chcete být cool či jednoduše svá?

I v Tezenis respektují planetu a snaží se mířit udržitelným směrem. To ukazují novou kolekcí s názvem BE THE CHANGE, která je „zelenější“, ale nezapomíná být trendy a cool. Modely, k jejichž výrobě byly využité čtyři udržitelné materiály, jsou dále rozdělené podle nálad do čtyř kategorií.

V .BE COMFY najdete základní kousky spodního prádla s minimalistickým a cool designem, vyrobené z modalu, který omezuje emise oxidu uhličitého a udržuje tak látku měkkou, lesklou a prodyšnou při dotyku s pokožkou.

.BE SPORTY oděvy jsou navržené a vyrobené z recyklovaného mikrovlákna, ideální na cvičení, ale i na chic odpoledne ve městě s kamarádkou. Skládají se z recyklovaného mikrovlákla nebo econylu (71%) v kombinaci s elastanem (29%).

Mladistvé a odvážné kousky z kategorie .BE COOL s sebou přináší undergroundovou náladu. Spodní prádlo doplněné o výrazné logo je vyrobeno z recyklovaného tylu s použitím recyklovaného nylonu (70%) a elastanu (30%). Vybrat si můžete z všestranných kousků s matným povrchem, které lze nosit buď jako spodní prádlo, nebo nechat lehce vykukovat pod oblečením.

.BE YOU produkty s žebrovaným povrchem, vyrobené z 94% organické bavlny, 4% elastanu a 2% polyesteru. Tato kombinace vytváří přírodní vlákno, které nevyžaduje použití chemikálií.

Kolekce je k dostání v kamenných prodejnách a na e-shopu značky. My měli možnost si ji prohlédnout v rámci akce, kterou Tezenis pořádala 19. října v krásných prostorech Artisème, obchodu s českým designem, který se nachází na Malé Straně hned za Lennonovou zdí. Čekaly na nás čtyři místnosti inspirované zmiňovanými náladami kolekce. Měli jsme možnost se zrelaxovat u šálku dobré kávy, vlastní energií vydanou při šlapání na rotopedu jsme si mohli dobít telefon a v „cool“ místnosti nám rozproudila náladu kombinace drinku a živé hudby v podání Djky. Poslední místnost BE YOU představila květinový workshop ze sušených květin a bylin, při kterém jsme si vyrobili vlastní vonné pytlíčky do skříně s oblečením.

Značka Tezenis vznikla v roce 2003 v italské Veroně a patří pod mateřskou skupinu Calzedonia. Po celém světě i v České republice se těší stále větší oblibě mezi mladší generací. Milovníkům trendů a aktivního životního stylu nabízí široké portfolio moderního a stylového spodního prádla a oblečení.

Zdroj: Tezenis