• Fashion News  • Tiffany & Co. představuje kolekci Save the Wild!

Tiffany & Co. představuje kolekci Save the Wild!

Americká společnost Tiffany & Co. přichází na scénu s charitativní kolekcí šperků, jejímž cílem je chránit přírodu a stále ubývající divoká zvířata žijící v ní.

Již od založení značky roku 1837 se Tiffany & Co. netají svou náklonností a láskou k přírodě, jež slouží nejen jako zdroj neutuchající inspirace, ale i jako zdroj drahých kovů, ze kterých Tiffany vyrábí své známé elegantní šperky. Proto není divu, že za jeden ze svých hlavních cílů značka považuje zachování všech přírodních krás našeho světa.

S charitativním projektem Save the Wild společnost přišla již před třemi lety a nadále v něm pokračuje. Tentokrát se hlavním motivem, kromě ohrožených slonů, stala i zvířata jako lvi a nosorožci, jejichž miniatury se objevují na přívěšcích z pečlivě zpracovaných kovů. Za zmínku také určitě stojí limitovaná edice broží slonů s pavé diamanty.

Tento projekt podpořila i globální kampaň jménem #KnotOnMyPlanet, díky níž se společnosti Tiffany & Co. podařilo vybrat již 3 miliony dolarů na záchranu zvířat. Letošní kolekci nafotil ředitel Tiffany Reed Krakoff a do projektu se zapojilo spoustu celebrit a známých osobností. Uvedení kolekce přišla podpořit například ambasadorka projektu Douzen Kroes nebo Jordan Barrett, Naomi Campbell, Tommy Dorfman a mnoho dalších.

Doutzen Kroes s Naomi Campbell

Ptáte se, jak byste také mohli pomoci ohroženým druhům? Stačí si pořídit jakýkoliv šperk z kolekce Save the Wild a celých 100 % ceny Tiffany & Co. věnuje uznávané organizaci Wildlife Conservation Network, která spolupracuje například s Leonardo DiCaprio Foundation a Elephant Crisis Fund. Tyto organizace bojují proti nelegálnímu obchodování se slonovinou, zabíjení zvířat v jejich přirozeném prostředí nebo pytlačení a dokáží efektivně zasáhnout v místech, kde je to nejvíce potřeba.

Zdroj: BFA Images Matter