• Lifestyle  • TOP 3 vánoční trhy v Evropě

TOP 3 vánoční trhy v Evropě

Vánoce, Vánoce přicházejí…Všude kolem nás svítí vánoční výzdoba, voní vanilka a skořice, lidé vybírají dárky pro své blízké, plánují koupi stromečku a nových ozdob, a to vše občas až v přílišném shonu. Není nad to si v tomto čase trochu oddychnout a vychutnat si svařák, vánoční punč či pečené kaštany a kde jinde než na vánočních trzích? Pomalu už každé malé městečko se jimi může pochlubit. A co teprve velká evropská města? Tady máte TOP 3 vánoční trhy v Evropě.

VÍDEŇ

Vídeň není jen hlavním městem Rakouska, ale na Vánoce se z něj stává město Vánoc. Pověstné vídeňské adventní trhy zná snad každý milovník těchto svátků. Celé centrum i postranní uličky jsou vyzdobeny světýlkami a vytvářejí vánoční atmosféru. Dominantou je náměstí Rathausplatz, kam se vstupuje skrz krásný metr vysoký oblouk se svíčkami. Na náměstí najdete přes 150 stánků, kde obchodníci nabízejí vánoční dárky, vánoční ozdoby, rukodělné výrobky, sladkosti a teplé nápoje na zahřátí. Další krásný trh je možné navštívit ve Freyungu, který je specializovaný na výrobky uměleckých řemesel, keramiku či skleněné ozdoby. Obdobné výrobky si pak můžete pořídit i na trhu Am Hof. Celou Vídní je pak slyšet zpěv gospelů a vánočních písní.

BRUSEL

Vánoční trhy na náměstí Grand Place a Place Saint-Catherine v Bruselu s velkým osvětleným kolotočem. Těšit se můžete na krásnou vánoční výzdobu, nejen historických míst tohoto města, ale i na nespočet stánků, kde si můžete pořídit vánoční ozdoby, řemeslné výrobky či něco pro vaše ratolesti. Čím ale adventní trhy v hlavním městě Belgii vynikají, jsou nabízené slané delikatesy, např.: belgické hranolky, klobásky či mořské plody, a delikatesy sladké. Jen málokdo by nevěděl, že Belgie patří mezí čokoládové velmoci, a tak je všude cítit vůně čokoládových pralinek, lámané čokolády, horké čokolády na zahřátí a chybět nesmí ani nadýchané vafle a palačinky. Oproti jiným adventním trhům zde pak není taková masa lidí.

GÖTEBORG

Vánoce jsou spojené se zimou a kde jinde než na severu je pořádná kosa. Jednou ze severských zemí je i Švédsko a má rovněž adventní trhy. Velmi známý je ten v GÖTEBORGU, druhém největším švédském městě. Můžete si zde jako na jiných trzích koupit mnoho výrobků, pochutnat na dobrotách, zabruslit na kluzišti, a to celé v zábavním parku Liseberg, kam je trh situován a který je osvětlen více jak 5 miliony světýlek. Pro děti je připraven Santův domeček či výlet lodičkou do světa plného králíčků. Krásnou podívanou je pak baletní představení Louskáček na ledě.

Ať už se rozhodnete navštívit jeden z těchto trhů nebo adventní trh v Římě, Norimberku, Drážďanech, Kodani, v Praze, nezapomeňte se na chvíli zastavit v čase, neřešit starosti a nechat se unést vánoční atmosférou a pohodou svátků.

Zdroje: 1,2,3,4,5