• Gastro  • Top kuchařky, které si nesmíte nechat ujít

Top kuchařky, které si nesmíte nechat ujít

Máte ve svém okolí gurmána, vášnivou kuchařku nebo někoho, kdo si cestu do kuchyně ještě hledá? Nebo se chcete nechat inspirovat vy sami? Jste zastánci receptů v knižní podobě? Přinášíme vám několik tipů na knihy od českých kuchařek a food blogerek, které by vám nebo vašim blízkým mohly udělat radost a přinést nové chutě na vaše talíře.

My Cooking Diary

Kateřina Saint Germain je jednou z nejznámějších (a nejoblíbenějších) českých food blogerek. Vydala již dvě kuchařky, ve kterých najdete inspiraci jak na tradiční, tak zahraniční recepty. Ty jsou snadné a převážně z běžně dostupných surovin. I přesto, že ji s nabídkou tvorby první kuchařky oslovilo nakladatelství, rozhodla se do toho jít na vlastní pěst. O tom, jak to bylo s první knížkou, se můžete dočíst na jejím blogu. Druhou kuchařku vydala v říjnu a stejně jako ta předchozí vychází z jejího food blogu, ale najdete v ní samozřejmě i další dávku inspirace.

Cesta k opravdovému jídlu

Jak zdravě zhubnout? Proč počítat kalorie? Musíme při hubnutí hladovět? Jakým chybám se vyvarovat? A proč bychom se měli zajímat o to, kolik má jídlo sacharidů, tuků a bílkovin? Nejen na tyto otázky vám odpoví tato kniha, jejímiž autorkami jsou food blogerka Eva Ehrenbergerová a výživová specialistka Markéta Gajdošová. Díky ní porozumíte zákonitostem výživy a zároveň načerpáte inspiraci na zdravá, chutná a vyvážená jídla.

Zachraň jídlo v kuchyni

Až polovina potravinového odpadu v EU vzniká v domácnostech. Nakoupíme toho více než potřebujeme, nevíme, jak správně skladovat potraviny, nebo nám chybí inspirace. Proto vznikla tato kuchařka, která vás naučí méně plýtvat jídlem a tím ušetřit peníze a přírodu. Uvnitř najdete 100 receptů z potravin, které v českých domácnostech nejčastěji zbývají.

Nejbarevnější kuchařka

Živelnou Kamilu Rundusovou aka Kamu zná snad každý, kdo se zajímá o vaření a gastronomii. Její kuchařka je pestrá nejen vizuálně, ale hlavně obsahově. Objevíte v ní to nejlepší z vietnamské, čínské, korejské, japonské, peruánské či mexické kuchyně společně s vybranými autorskými recepty. A že je z čeho vybírat! Jak říká samotná autorka – Nejbarevnější kuchařka je jednoduše pro všechny, co mají rádi pestrost a barvy v srdci, životě i na talíři.

#UPGRADE

Kristína Nemčková, mladá sympatická kuchařka a vítězka soutěže MasterChef, nazývá #UPGRADE rodinným projektem. Spojila síly se svou babičkou a upgradovala její tradiční recepty. Více o knize a Kristíně se dozvíte v rozhovoru, který nám poskytla.

Kuchařka Cat&Cook

Ivana Jindřichová je food blogerkou tělem i duší – a nikdy jí v kuchyni nechybí kočka. Na kontě má již dvě kuchařské knihy. V té první najdete převážně tradiční recepty z celého světa, z jejichž přípravy mají lidé často zbytečný strach. Vedle 70 receptů v kuchařce najdete spoustu rad, které vám usnadní vaření, naučí vás základním návykům v kuchyni a seznámí vás se surovinami, které jste možná neznali. Druhá kuchařka přináší další várku receptů, které se do té předchozí nevešly… a také jinou kočičí parťačku.

Cukrfree kuchařka

Na svém blogu Janina Černá již pět let ukazuje, že život bez cukru může být sladký a plný chutného jídla. V Cukrfree kuchařce vás seznámí se svým příběhem – od poruchy příjmu potravy až po vyrovnaný a udržitelný životní styl, kterého dosáhla vyřazením veškerých cukrůze stravy. A samozřejmě nechybí inspirace na skvělá jídla. Cukrfree kuchařka pro malé i velké představuje 120 receptů a také výživová doporučení, kde se dozvíte užitečné informace o tom, jak by měla vypadat výživa, nejen nás dospělých, ale i dětí, a to včetně těch nejmenších. Pokud to s vysazením cukru myslíte opravdu vážně, mohlo by vás zaujmout knižní zpracování online Cukrfree 9týdenního programu, na kterém s ní spolupracuje Hana Valášková.

Zdroje: Unsplash, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10