• Lifestyle  • 5 triků, které vylepší váš instagramový účet

5 triků, které vylepší váš instagramový účet

Kdo v této době nemá instagramový profil, jako by nebyl. Ideální profil snad ani neexistuje, ale poslední dobou je jistotou minimalismus. Co udělat pro to, abyste na váš Instagram přilákali co nejvíce sledujících?

Ujasněte si cíl profilu

Hlavní je, vědět, jakým směrem svůj instagramový profil povedete. Chcete sdílet fotografie sebe a svých přátel? Nebo rádi pečete, vaříte a předáváte tipy ostatním sledujícím? Je důležité si vytvořit nějaký koncept, do kterého budete postupně přidávat kousíčky. Z těch může vzniknout celek, který přiláká velké množství nových lidí.

Poslední dobou se velmi rozšířily profily o vaření a lifestylu. Takových je opravdu hodně a je důležité si umět vybrat, který sdílí a předává tu nejlepší myšlenku.

Například se rozhodnete mít profil o vaření a receptech. Je dobré si zjistit něco o potravinách, které používáte. Občas nasdílet tip na rychlou svačinu či večeři a ukázat, že se na vašem profilu nachází tipy i pro nemilovníky vyvařování. Nebo sepsat do popisku seznam potravin, které se vyplatí mít doma. Je důležité, aby byl váš profil různorodý. Nejlepší je, se vždy držet pravidla „přidávám to, co bych chtěl sledovat i já“. V takové případě máte už skoro vyhráno.

Přidávejte kvalitní fotografie

Kvalitní fotografie celkovému výsledku přidají mnohem lepší dojem. Pokud fotíte na mobil, který nemá dostatečnou kvalitu, vaše sledující nejspíše nebude bavit se na fotky dívat. Poproste své přátele nebo rodinu, aby vám s focením pomohli. Půjčte si zrcadlovku, bezzrcadlovku či kvalitní kompakt. V této době už mají i nové mobilní telefony kvalitu, která se vyrovná kvalitnímu fotoaparátu. Hledejte pro vás nejlepší alternativu. Pokud instagram plánujete rozjet ve velkém, popřemýšlejte nad pořízením si kvalitní techniky.

Foťte za dobrých světelných podmínek. Pokud budete fotit za šera či v noci, využijte umělého světla nebo se snažte najít ten nejjasnější kout vašeho domu. Foťte poblíž okna nebo přímo venku. Dejte si pozor na odrazy ve skle či ostré stíny, které se mohou na fotografii objevit, pokud fotíte na sluníčku.

Dejte si záležet i s výběrem pozadí. Pokud fotíte nějaký předmět, dozdobte ho čímkoliv budete mít doma a budete si jisti, že to na fotce bude vypadat dobře. Venku či v přírodě se vyhněte košům, starým budovám a všemu, co by mohlo na vaši fotce působit, jako rušivý prvek. Dejte si záležet, aby byla fotka barevně vyvážená a pestrá. Hlídejte si správnou kompozici a ostrost objektu na fotografii.

Dejte fotografiím jednotný vzhled

Je důležité, aby měl váš profil jednotný vzhled. Pokud si zvolíte, že chcete, aby měly fotografie tlumenější barvy, dodržujte to u všech. Můžete nechat váš profil i v černobílém duchu.

Nejjednodušší cestou jsou takzvané presety. Jedná se o filtry, které si buď koupíte, stáhnete nebo vytvoříte a přidáváte je na fotky. Ulehčí vám práci a vy si už jen pohrajete s drobnými změnami tak, aby filtr na fotografii seděl. S presety vám pomůžou volně přístupné aplikace pro úpravu fotografií. My vřele doporučujeme aplikaci VSCO Cam a také Lightroom, který má zastoupení i v aplikacích pro počítače. Obě aplikace jsou volně přístupné a nemusíte za ně na mobilu platit.

Dobré je takzvaný feed měnit. Často lidé mění vzhled instagramu se změnou ročního období. Avšak pozor, neměňte feed moc často. Skákání z jednoho filtru na druhý ve výsledku nevypadá dobře.

Pište popisky k fotkám

Pokud nebudete psát popisky k fotografiím, lidé se o vás nic nedozví. Vaši sledující od vás chtějí tipy a ukázky toho, co vám vyhovuje nebo co děláte. Pokud se rozhodnete přidat fotku z túry, kterou jste o víkendu absolvovali, řekněte vašim sledujícím, kde jste byli, jaké bylo počasí. Doporučujete jim také na výlet vyrazit? Bylo na místě hodně lidí? Všechny tyto informace jsou důležité a sami povězte, zda by vás jejich odpověď také nezajímala.

Pokud máte na srdci něco, co byste chtěli lidem sdělit, nebojte se jim to napsat. Nebraňte se jiným názorům, rozvíjejte s nimi debatu. Ukažte jim, že vás jejich názor zajímá a umíte přijímat více úhlů pohledu. Navíc si rozšíříte obzory o ostatní názory a třeba zjistíte, že má někdo pravdu a vy jste se na problém dívali jen špatným směrem.

Jakmile do popisku napíšete otázku, lidé vám začnou fotografii komentovat. Tím se zvýší váš dosah a příspěvek uvidí mnohem více lidí.

Nehrajte si na někoho jiného

Časy, kdy Instagram ovládali falešní lidé už jsou dávno pryč. Komunita se poučila a teď jsou oblíbenější profily, u kterých vidíte, že je vlastní „opravdoví lidé“. Je to důležitý krok kupředu pro naši společnost a my tomuto kroku moc fandíme!

Nebojte se na vašem účtě ukázat, že vaše břicho není tak ploché, jako břicha všech těch modelek. Neschovávejte vaše pupínky za vrstvou makeupu nebo retuše. Nestyďte se za vaše strie či celulitidu! Všechny tyto faktory o vás nevypovídají nic víc, než to, že jste obyčejný člověk. Máte účet o zdravé výživě, ale k obědu jste si dali velké menu z mekáče? Myslíte, že by to neměl nikdo vidět? Chyba! To, že jste si pochutnali na BigMacu a zapili ho kolou je přeci fajn, ne? Vaši sledující se na vás určitě zlobit nebudou! Naopak kvůli vám možná nebudou mít výčitky, že si vlastně včera k večeři objednali dvě pizzy a snědli je u Netflixu. Ukažte vaši pravou stránku a nehrajte si na někoho dokonalého. Tudy cesta určitě nevede.

Komunikujte ruznými směry

Pokud chcete přidat rychlou vychytávku co nejvíce lidem, nahrajte instastories a vysvětlete vašim sledujícím všechny výhody. Instastories jsou skvělým způsobem, jak být stále v kontaktu. Vytvářejte ankety, nechte lidi, aby se vás ptali na to, co je zajímá. Přišel vám balíček s produkty, které vám vyhovují? Dejte o nich vědět! Nebojte se si před mobil sednout a popovídat si s lidmi.

Uspořádejte livestream. Spojte to s časem pro sebe. Uvařte si kávu nebo čaj, dejte vědět sledujícím, že bude livestream s dostatečným odstupem a užijte si chvilku s lidmi, kteří vás sledují, protože je bavíte. Popovídejte si s nimi. Zazpívejte si. Přizvěte k sobě hosta.

Všechny zajímavé a důležité instastories ukládejte do výběru, ať jsou lépe dohledatelné, pokud je někdo nestihne. Výběry řádně pojmenujte a udělejte je přehledné.

Hrajte si se vzhledem vašich stories. Udělejte je barevné, přidávejte k nim samolepky, filtry. Využívejte funkcí, které jsou k nim připojené.

Zdroj: Unsplash, Pinterest