• Lifestyle  • Třetí ročník festivalu Prototyp se ponese ve znamení elementů, tak nezapomeňte přijít!

Třetí ročník festivalu Prototyp se ponese ve znamení elementů, tak nezapomeňte přijít!

Festival Prototyp spojuje technologie, vědu a umění. Letošní třetí ročník se uskuteční 11. – 13. listopadu v bývalé káznici a budoucím Kreativním Brnu na ulici Cejl v Brně. Jako každý rok se motiv obměňuje, tentokrát si organizátoři vybrali téma ”přírodní elementy”.

Bývalá káznice se zaplní uměleckými exponáty inspirovanými přírodními elementy. Voda, oheň, země a vzduch se promítnou do interaktivních projekcí, nebo videomappingu.

Festival bude trvat tři dny a je koncipován do tří částí. První den bude zahájen opening party, kde návštěvníci uvidí například módní performance nebo vystoupení mága elekronické hudby Leoše Horta s Bastl Instrumets.

Sobotní program je určen rodinám. O zábavu se postará VIDA! science centrum, Corinth nebo Bioskop Masarykovy univerzity.

V neděli proběhne blok odborných přednášek v režii Vysokého učení technického, kde se můžete dozvědět něco o 3D prototypování produktů, seznámit se s umělci na komentované prohlídce, nebo se naučit sestavit vertikální zahradu.

12304531_910826639000529_5605693604136614495_o

„V průběhu celého festivalu je k vidění expozice děl. Některá díla jsou vypůjčena od umělců či techniků, ale velká část je vytvořena ku příležitosti Prototypu,“ vysvětlila koordinátorka festivalu Veronika Rejšková. Na jednom z děl spolupracuje i společnost Dornbracht, která se specializuje na výrobu kvalitních designových armatur a příslušenství pro koupelny a kuchyně. Společnost Dornbracht se díky své dlouholeté podpoře kultury, umění a designu letos zapojila i v rámci expozice festivalu Prototyp. „Společně s týmem mladých designérů a techniků vymysleli koncept kovového stromu zasazeného do jezírka, který bude fungovat jako fontána. Název díla je Back to the Nature a návštěvníkům umožní na festivalu najít kousek klidu a prostor relaxovat a vychutnat si atmosféru celé akce,“ dodala Rejšková.

foto-marek-stefech-2015-mala-amerika-socha-looking-1

Vstupenky jsou rozdělené na jednotlivé dny, ale návštěvníci si mohou zakoupit i zvýhodněnou vstupenku na celý festival. Předprodej probíhá na serveru smsticket.cz. Více informací o festivalu a program najdete na webu www.prototypbrno.cz.