• Lifestyle  • TROCHU JINÝ LOFT

TROCHU JINÝ LOFT

Toužíte po netradičním bydlení, které na první pohled zaujme každého? A co takhle renovovat starou vodárnu? Přesně tak to udělala belgická designérka Bernadette Jacques v kouzelném prostředí Francouzské riviéry. Nedaleko prázdninové metropole Saint Tropez tak vznikl unikátní projekt, který plně respektuje původní industriální styl stavby bývalé rozvodné vodovodní stanice a zároveň splňuje současné požadavky na moderní bydlení.

Stavba s úchvatným výhledem na záliv byla citlivě zrekonstruována a její exteriér zůstal až na drobné terénní úpravy téměř nezměněn.  Značných proměn však doznal její interiér.  Designéři využili původních industriálních struktur vodovodního řádu, renovovali je, a použili jako zajímavý prvek, jenž vnáší do celého domu technicistní ráz.

Celý interiér je řešen formou open space, takže postrádá zbytečné příčky a působí čistým a harmonickým dojmem. Obývací pokoj, kuchyň a pracovna jsou tak odděleny pouze rozdílnými úrovněmi a tvoří jeden souvislý společenský prostor a zároveň pomyslné srdce domu, kterým symbolicky, jako tepny, prorůstají struktury bývalého potrubí. Velmi oceňujeme, že designéři zachovali a zrekonstruovali původní tabulková okna. Kuchyně byla realizována v nerezu, jenž skvěle koresponduje s industriálním rázem celé stavby.

Klidovou zónu pak tvoří čtyři ložnice s koupelnami, které jsou ryze soukromými prostory majitele a jeho rodiny. Nelze opomenout také exteriér a zahradu, které dominuje vzrostlá oliva. K večernímu posezení pak přímo zve dřevěná terasa s fascinujícím výhledem na moře.

 Zdroj fotografií