• Lifestyle  • 5 důvodů, proč se podívat na novou sérii Sex Education

5 důvodů, proč se podívat na novou sérii Sex Education

Nedávno vyšla třetí série seriálu Sex Education ze školního prostředí. Ačkoliv se seriál odehrává v prostředí teenagerů, neznamená to, že se na něj musí dívat jen oni.

Seriál vyšel na platformě Netflix a rozhodně stojí za to ho vidět.

Splňuje edukační účel

Jestli si myslíte, že o tématu sexu už víte vše, seriál vás utvrdí v tom, že ne. Hlavní postavy v průběhu děje zjišťují věci, ke kterým si hledáme odpovědi i v reálném životě. V této sérii není toto, často opomíjené, téma tabu. Zároveň ho nepředhazuje nuceným způsobem. Všechny otázky i odpovědi vychází ze života puberťáků, kteří chtějí poznávat sebe, ale i ostatní spolužáky.

Třetí série je zaměřena na jakousi vzpouru studentů ohledně působení nového vedení na jejich škole. Činí tak rázné kroky, které ne vždy dopadnou dle jejich očekávání. Poučení se z vlastních chyb dává seriálu také úplně jiný rozměr.

Reálné situace

Zkuste si vzpomenout na časy, kdy jste byli na střední škole vy. Na časy, kdy vám bylo šestnáct a vaším cílem bylo odstudovat a přitom se dobře bavit. Všechny situace v seriálu jsou reálné. Ať už se jedná o sebepoznávání, šikanu nebo snahu zapadnout.

Jsme si jistí, že ve spoustě situacích se najdete tak, jako jsme se našli my.

Aktuální témata

Seriál poukazuje na aktuální důležitá témata. Vystupují v něm členové LGBT+ komunity. Otevřeně se mluví o tom, jak tuto skupinu společnost vnímá a co je na chování některých lidí špatně. Velmi do hloubky se tvůrci zaměřili na studenty bez pohlaví, které šikanovala ředitelka střední školy. Rozděluje studenty jen na dívky a chlapce, pro nikoho jiného na škole není místo. To se snaží vzít do vlastních rukou kamarádi a spolužáci.

Vizuální stránka

Nedalo by nám nezmínit vizuální stránku seriálu. Od druhé série se výrazně zlepšila. Zajímavé úhly, líbivé barvy a sladěnost mizanscény napomáhá k požitku z jednotlivých dílů.

Zasloužený oddych

I přesto, že seriál nese důležitý motiv, jedná se o naprostou oddychovku. Přesně proto byste si ho měli pustit po náročné práci a odměnit se dávkou smíchu. Častokrát se pobavíte jen nad trapnými situacemi, které kvůli nevědomosti postav vznikají.