• Fashion News  • V Paříži debutovala nová neotřelá kolekce Nike x Abloh Off-White inspirovaná atletikou

V Paříži debutovala nová neotřelá kolekce Nike x Abloh Off-White inspirovaná atletikou

Módní návrhář Virgil Abloh je známý tím, že ikonickým siluetám Nike dává nový rozměr a čerstvý vítr. V tomto duchu se nesla i nová kolekce Off-White, kterou představil na pařížském svátku módy. Při jejím návrhu se inspiroval atletikou, takže v ní není nouzi o různorodé outfity a upgrady nejnovějších běžeckých modelů Nike, na molo dokonce povolal i samotné atletky.

Mezi nimi se objevily Dina Asher Smith, Vashti Cunningham, Cecilia Yeung, English Gardner, Katarina Johnson-Thompson, Nafi Thaim, Caterine Ibarguen a Rénelle Lamote. Každá z těchto žen představovala vlastní energii sportu a propojení se sportovní módou. „Sport i móda sdílejí společný jazyk, který sjednocuje kultury, překonává bariéry a oslavuje sílu lidského ducha,“ tvrdí Abloh. „Tuto sezónu jsem se inspiroval hlasem atletů, silou sportu i jeho globálního pozitivního dopadu a schopnosti měnit svět.“

V kolekci najdete několik klíčových stylů: Vaporfly Elite Flyprint, Nike Zoom Fly SP „The Ten“, horkou novinku Nike Zoom Fly Flyknit a dva konceptuální futuristické designy modelů Zoom Fly a Waffle Racer.