• ppl talk  • Vojtěch Babišta: „Modeling mě obohatil o spoustu nezapomenutelných zážitků.“

Vojtěch Babišta: „Modeling mě obohatil o spoustu nezapomenutelných zážitků.“

Při zářijové edici Mercedes-Benz Prague Fashion Week jsme měli tu možnost se osobně potkat s úspěšným a talentovaným hercem a modelem Vojtěchem Babištou.  Zeptali jsme se na jeho dosavadní zkušenosti z herectví a modelingu. Co vše nám na sebe prozradil?

Vedeš velmi zaneprázdněný život. Je něco ve tvém životě, čeho si se musel vzdát a hodně tě to mrzí?

Je pravda, že v životě jsem toho obětoval opravdu hodně a neustále obětuji. Stále jsem na začátku své cesty. To vše patří k nějakému procesu. Nikdy mě ale nic nemrzelo a nikdy se mi nestalo, že bych něco chtěl vzít zpátky. Někdy je těžké si to ze začátku přiznat, ale později se to projeví, že jsem udělal dobře. Pokud člověka něco baví, jde si za něčím, má stanovené cíle, sny, tak prostě jde. Tečka. Hlavně to nedělám jenom kvůli sobě, ale i rodině a veřejnosti. Zároveň si tyto věci musíte uvědomovat. Jsem ale rád zaneprázdněný. Ten kolotoč kolem všech těch projektů a být toho součástí a sdílet to později se všemi, to mám zkrátka rád. Pokud mám volno, tak si ho užívám dostatečně. Po té práci někdy nemám chuť absolutně nic dělat a musím najít rovnováhu. Obzvlášť já. Chci tím říct, že i já jsem jen člověk.

Tvým hlavním povoláním je ovšem hlavně herectví. Co pro tebe spolu s modelingem znamenají?

Obě práce jsou rozdílné a obě mě baví. V herectví můžu ukázat to, jak danou postavu/charakter vidím a prožívám. V modelingu moc nemůžete takhle pracovat/tvořit a máte “nalajnované”, co musíte udělat. Každá má svoje pro a proti.

Jakou hereckou roli je tvým snem si zahrát?

Mám dvě. Rád bych si zahrál postavu na podobu Jordana Belforta, kterého ztvárnil Leonardo DiCaprio. Takovou více psychopatickou crazy postavu. V tom bych se strašně vyřádil. A druhá postava válečníka/rytíře z fantasy světa. Charakterově obětavý, moudrý, zkušený, leader. Uvidíme, kdy to přijde. Budu na tom pracovat.

Díky modelingu jsi navštívil spoustu míst po světě. Jaké nejdobrodružnější místo nebo město tě láká v tuto chvíli nejvíce?

Popravdě momentálně žádné. V rámci možností mohu říct, že jsem byl “všude”. Procestoval jsem svět jak s rodiči, sám, tak taky díky sportu a práci. Díky cestování se mi otevřela mysl, protože vidíte nespočetně kultur, jinou politiku, lidi jak se chovají, různé zvyky, jiné jídlo, přírodu atd. Začnete věci vnímat úplně jinak. Taky jsem se díky tomu naučil perfektně další jazyk, který už jenom zdokonaluji. Mám ale nějakou představu, kde bych chtěl mít v budoucnu druhý “domov”, než jen v Česku, usmívá se. A pokud budu chtít někam jet jen tak a budu mít volno, tak prostě pojedu.

Setkal jsi se díky modelingu s věhlasnými jmény z módního světa?

Ano, setkal. Například v Hong Kongu jsem spolupracoval s Giusseppem Zanottim. Super chlap s dobrým smyslem pro humor. Pěkná zkušenost. Jsem s ním v kontaktu a do budoucna se uvidíme znovu. Seznámil jsem se s ním skrze Rickyho Kwoka, s kterým jsem také spolupracoval v Hong Kongu. Známe se cca už skoro 2 roky. Ricky je stylista a dělá jak v Miláně, Paříži, New Yorku, po celé Asii, tak pro různé celebrity. Ricky mi strašně moc v Hong Kongu pomohl a ukázal, co a jak v tomhle businesse dělat, jak se chovat apod. Za to jsem mu vděčný. Jsem s ním v kontaktu a pravděpodobně se brzo setkáme někde v Evropě. Když je človek otevřený, může potkat opravdu kohokoliv zajímavého a později s ním dokonce pracovat.

Popiš nám tvůj den denní režim. Jak vypadá tvůj volný a pracovní den? V čem se liší?

Řeknu vám to v “kostce”, protože jinak bychom mohli udělat samostatný článek ohledně mých dnů, ať pracovních či volných, směje se. Můj pracovní den je takový, že často brzo ráno vstávám, abych byl brzo na place, případně na přehlídce, focení… v tomhle to má herectví a modeling částo stejné, že se začíná brzo ráno a končí pozdě večer. Každý den na sebe potřebuji minimálně hodinu a půl pro své rituály a další věci, pokud ne ráno, tak aspoň večer, když nestíhám, jelikož jsem velký spáč a mám nastavených 10 budíků za sebou po 1-2 minutách, abych se vzbudil, usmívá se. Hlavně nemám rád, když nechodím včas. Přijede pro mě řidič, který mě hodí na místo natáčení nebo do jiné práce. Po make-upu a převlečení se soustředím na text a další herecké věci. Nekdy začínám klidně v autě. Po natáčení, či jiné práci, mě řidič zpátky zaveze domů a ještě si lehce zacvičím, protáhnu a zamedituji. Ještě se samozřejmě musím starat přes den o svoji pleť a tělo, takže během celého dne používám mnoho produktů. Pokud je čas před spaním, tak si pustím ještě film nebo seriál. Během dne ještě vyřizuji další projekty a pracovní věci přes e-mail nebo telefonicky, pokud je to akutní. Jinak si takové věci snažím nechávat na večer doma. V modelingu se tolik “nepřipravuji” jak u herectví. Tam to je o tom se naladit na tu atmosféru a psychicky být v rovnováze. Volno trávím odpočíváním, relaxem, dlouhým spaním, sportem anebo čas strávím s rodinou, kamarády anebo playstationem, haha. Dokážu celý den i ležet a nic nedělat. Kdysi jsem neuměl rozdělit tyto dvě věci. Teď už musím a vím jak.

Jaký nezapomenutelný zážitek máš z modelingu?

Jsou jich opravdu spousty. Určitě i lepší ty ze zahraničí, než z Česka. Tím, že jsem dlouho žil v Asii kvůli modelingu, stalo se tam nespočet věcí a nedokážu odpovědět, která přesně byla nejlepší. Ať už v práci nebo mimo. Určitě jsem ale zažil nejlepší zážitky s jedním kamarádem z Argentiny a Ukrajiny nebo Salvatore Ferragamo event v Hong Kongu byl velice zajímavý a povedený. Zažil jsem ale i špatné nezapomenutelné zážitky, jako například otravu jídlem a pár dnů strávených v nemocnici v Číně.

Jaká je tvoje první vzpomínka, která se ti vybaví z herectví?

Určitě vyučování s učitelkou a herečkou Kateřinou Janečkovou. Naučila mě toho tolik, že když vzpomínám na naše hodiny, bylo to skvělé a záživné. Nebo moje první natáčení seriálových projektů.

Jak se na tvůj úspěch dívají v rodném městě ze kterého pocházíš?

Popravdě sám nevím. Já si myslím, že ne nějak extra. Třeba ještě nejsem pro ně tak úspěšný, směje se. Já sám nevím, zda jsem úspěšný, protože jsem ještě nedošel tam, kam chci, ale vážím si toho, kde jsem se všude už dostal, co mohu dělat za práci, jaké všechny práce jsem dostal, co jsem zatím vsěchno prožil/naučil, že lidé se mnou chtějí spolupracovat, mají ve mě důvěru a tak dále. Myslím, že v mém věku jsem stihl a zažil hodně věcí. Jsem ale hlavně rád, že mi ve všem drží palce a berou mě stejného jako vždy. S nimi vždycky myslím na jiné věci, zasměju a vypnu.

Kde se vidíš za pár let? Chceš se nadále věnovat modelingu a herectví?

Človek nikdy neví, co bude zítra, pozítří a dál… proto si vážím každého dne. Mám svoje cíle a sny, které si chci splnit. Věřím, že si jdu pro ně naproti. Nejsou to hlavně krátkodobé věci, ale dlouhodobé. Celosvětové věci se budují spoustu let. Tím pádem bych se i za pár let stále rád věnoval oběma profesím, a to jak v Česku, tak v zahraničí. Zároveň se chci postarat o moji rodinu a nabalovat další business.

Co nebo kdo ti za poslední dobu udělal velkou radost a vykouzlil ti úsměv na tváři?

Pěkná otázka. Vždy mám strašnou radost, když vidím rodinu a moje pejsky. Dávají mi energii a klid do života. Pak tu je pár věcí, které mi dělají radost a úsměv na tváři, ale ty bych si rád nechal pro sebe.

 


Zajímá Vás více o životě talentovaného Vojtěcha Babišty? Sledujte ho na sociálních sítích:

Instagram – @vojtechbabista  Facebook – Vojtěch Babišta

Zdroj fotografií: Veronika Vénosová

Marketing manager