• Lifestyle  • VÁNOCE, VÁNOCE…

VÁNOCE, VÁNOCE…

Vánoce jsou za dveřmi a proto je načase představit jednoduchá, ale stylová řešení vánoční výzdoby. Ať již chceme nebo ne, Vánoce samy o sobě jsou kýč, ale proč je nepojmout s elegancí a stylem, kterým ohromíte všechny své přátele a blízké? Dekorací se nabízí celá řada, ať již se jedná o věnce, girlandy, stromečky či nepřeberné množství nejrůznějších závěsných ozdob či aranžmá, jež vnáší do našich domovů sváteční atmosféru. Celá řada populárních časopisů nám nutí komerční trendy různých barev, takže si mnozí z nás připadají, že pokud nemáme doma fialové ozdobičky, tak jsou totálně „out.“ Můj osobní názor je, že nezáleží na barvě, ale na dekoracích samotných, nehledě na to že se dá naaranžovat množství naprosto běžných věcí tak, aby vypadali luxusně, a při tom stojí pár korun! Nehledě na to, že kdybychom měli každý rok nakupovat nové a nové, rádoby „trendy“ dekorace, tak si za pár let budeme muset pronajmout skladiště, protože už nebude potřeba, kam je uložit.

Pro inspiraci jsem vybral pár opravdu stylových nápadů, při jejichž výrobě si užijete nejen spoustu zábavy, ale co víc, odlišíte se od poněkud neosobních trendů, jež vidíte všude kolem sebe. A o tom vážení přátelé design skutečně je!

Silver Magic

Stříbrná je již dlouhá léta jednou z tradičních vánočních barev a navozuje pocit chladné krásy a aristokratického stylu. Sluší zejména moderním a minimalistickým interiérům. Podívejte se, jak úžasně může vypadat závěsný věnec ze stříbrných ozdob, nalepených na běžný základový kruh pomocí silikonové pistole. Někdy stačí zajít do obchodu s barvami a koupit si stříbrnou barvu ve spreji a pak jen nastříkat různé druhy ovoce, jako jsou granátová jablka, šípky či svazky větviček a rozmístit je do skleněných váz či sklenic, popřípadě dodekorovat několika vánočními ozdobami a svícny ve stejné barvě. Okamžitě tak získáte opravdu dechberoucí dekoraci na sváteční stůl.

Zlatá a červená

Tyto barvy patří již po staletí k vánoční klasice a sluší všem interiérům. Velmi efektně vypadají v kombinaci se zeleným chvojím, či jmelím, jež jim skvěle kontrastuje. Stylové je rovněž zapojit do některých aranžmá živé rostliny Pryšce, či tzv. „Vánoční hvězdy“ v květináčích, jež se pak dají snadno zalévat.

Modrá je dobrá

Modrá, především v kombinaci s bílou či stříbrnou evokuje pocit chladu a proto se skvěle hodí k období Vánoc. Výborně vypadá třeba na vánočním stole, či v kontrastu se zlatými ozdobami, které tento chladná odstín zjemňují.

 

POZOR: V jednotlivých pokojích používejte pokud možno jednu, maximálně dvě barvy a dekorace stejného stylu!!! Rustikální slaměné ozdoby nikdy nebudou vypadat dobře s moderními slaměnými ozdobami.

Budeme rádi, pokud nám do redakce zašlete ukázky Vaší výzdoby bytu či zahrady a rádi se o ně podělíme s ostatními čtenáři na našem Facebooku či na stránkách. A teď už nezbývá, než popřát jen ŠŤASTNÉ A VESELÉ za celý team Daily Style.

Poděkování a zdroj fotografií: Hdesignbyjoe, Houzz