• Lifestyle  • Vánoční dárky formou zážitku

Vánoční dárky formou zážitku

Nemáte nápady na vánoční dárky pro vaše nejbližší? Nezoufejte! Pomůžeme vám s výběrem. Nezapomenutelný zážitek, ať už adrenalinový nebo odpočinkový, v oblacích nebo naopak pevně nohama (či koly) na zemi, potěší jistě každého!

A které jsou ty slibované zážitky, které vám může naše redakce vřele doporučit?

#1 Úniková hra

O fenoménu Escape Games jste už zajisté slyšeli nebo jste ji možná už dokonce sami někdy hráli. Jedná se o fyzické dobrodružné hry, kdy jste zavřeni v místnosti (převážně potřebujete doprovod, protože většinu únikových her není možné hrát samostatně) a musíte se v daném prostoru co nejdříve zorientovat, najít různé stopy a indicie, vyřešit série šifer a uniknout z místnosti ve stanoveném čase.

Jedná se v současné době o jednu z nejoblíbenějších forem aktivní zábavy, která vám do žil vlije adrenalin a někdy se můžete i dost polekat. V Praze, i ve všech větších městech, je spousta podniků, které tento zážitek nabízí. Zmínit můžeme třeba populární Questroom, který jsme sami měli možnost si vyzkoušet (více v našem článku ZDE). Navíc má otevřeno i o vánočních svátcích.

#2 Masáž

Masáže jsou jednou z neoblíbenějších forem relaxace. Zvlášť, pokud má obdarovaný sedavé nebo fyzicky náročné zaměstnání, tento dárek rozhodně ocení. Na výběr je spousta druhů masáží, mezi velice oblíbené patří thajské, sportovní nebo relaxační. Na výběr jsou i čokoládové nebo masáže lávovými kameny.

Možnost masáží najdete ve spoustě specializovaných salónů téměř ve všech větších městech, někde je nabízejí i spolu s kosmetickými službami. Masáže většinou nabízejí třeba i v aquaparcích nebo v saunových světech. Proto se podívejte, která místa máte nejblíže a udělejte radost svým blízkým tímto relaxačním zážitkem!

#3 Škola smyku

Chtěla by se vaše drahá polovička naučit driftovat nebo prostě jen dobře jezdit na vodě či na sněhu a náledí? Zakupte jako dárek školu smyku!

Jistě to už mnozí znáte – vydatně prší, padá sníh a nebo je silnice pokryta ledem. Bojíte se vydat do práce nebo na nákup autem? Po absolvování školy smyku už nemusíte! Na všechny tyto výše zmíněné situace budete připraveni jako nikdy!

Pokud má tedy váš syn nebo manžel řidičák teprve od jara nebo léta, na nic nečekejte a zakupte tento dárek, který mu dá mnoho zkušeností za volantem, které se mu v životě neztratí! Školu smyku mohou samozřejmě absolvovat i ženy! Dokažte svým partnerům, že žena za volantem nemusí být katastrofa a naučte se ovládat své auto tak, že budou pánové koukat!

#4 Pilotem na zkušenou

Létají vaši blízcí stále hlavou v oblacích? Nechejte je si tento zážitek vyzkoušet na vlastní pěst a dopřejte jim možnost si na chvíli zkusit pilotovat letadlo!

Součástí těchto zážitků je samozřejmě i potřebná instruktáž a kopilot, který s vámi bude ve vzduchu po celou dobu vašeho letu. Nemusíte se tedy ničeho bát!

Podívejte se na svůj rodný kraj ze vzduchu a objevte jeho krásy i z jiného úhlu pohledu. Tak na co čekáte? Vzhůru do oblak!

#5 Kuchařem na jedničku

Je vaření vaší vašich blízkých a víte, že by se v něm rádi zdokonalovali? Stačí jen vědět, jakou kuchyni mají rádi. Na výběr máte z kurzů výroby sushi, vietnamské kuchyně, kurzů výroby sýrů nebo čokolády. Na své si přijdou i milovníci piva, jelikož i kurz jeho vaření je momentálně velice oblíbeným dárkem.

Na své by si přišli i milovníci raw nebo veganské stravy, jelikož i takové kurzy se dají zakoupit. Pokud je váš blízký naopak milovníkem jídla, ale do vaření se moc nehrne, zakupte mu alespoň poukaz na degustační kuchařskou show.

Tak co? Vybrali jste z našich tipů nějaký dárek pro vaše blízké?

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6