• Fashion News  • Vans představuje kolekci Pride na oslavu poslání LGBTQ+ komunity

Vans představuje kolekci Pride na oslavu poslání LGBTQ+ komunity

Značka Vans se už od roku 1966 snaží povzbudit kreativní vyjádření fanoušků po celém světě bez ohledu na to, odkud pocházejí, jakou mají barvu pleti nebo koho milují. Hnutí Pride vnímáme jako inspirativní celosvětový projev autentického sebevyjádření a s hrdostí se stavíme za povzbuzující duši a identitu komunity LGBTQ+. 

Ve snaze oslavit Pride 2021 společnost Vans daruje celkem 200 000 USD čtyřem organizacím z celého světa, a to GLSEN, Casa 1, Where Love is Illegal a Tokyo Rainbow Pride, aby podpořila a rozšířila jejich osobní příběhy a poslání. Pride se slaví po celém světě jako kulturní projev, který všechny bez rozdílu vybízí k jednotným krokům a oslavě obrovského dopadu, který komunita LGBTQ+ společnosti přinesla. Značka Vans se zavázala celoročně hájit komunitu LGBTQ+ v rámci své filozofie rovnosti a pokroku. 

S ohledem na globální přístup vybrala čtyři organizace, které podporují rovnost, bezpečnost a vzdělávání lidí z LGBTQ+ komunit po celém světě. 

Americká divize Vans přispěje organizaci GLSEN, která se snaží vytvořit bezpečné a podpůrné školní prostředí pro všechny studenty bez ohledu na sexuální orientaci, pohlavní identitu nebo její vyjádření. Vans připomene příběhy a osudy svých lokálních tváří, včetně básníka Tyrise Wintera z organizace Get Lit, malíře, designéra a tiskaře Micha Millera, skateboardisty, fotografa a tvůrčího ředitele Samuela McGuira, zpěvačky a skladatelky Sereny Isiomy a dalších. Cílem je zdůraznit vztah mezi kreativitou, identitou a komunitou. 

Stejná divize Vans také přispěje na organizaci Casa 1, která se snaží podporovat strukturální změny tím, že komunitě LGBTQ+ poskytuje bezpečné zázemí a přístup ke kulturním, vzdělávacím a zdravotnickým zdrojům. 

Evropská divize Vans se zase stane partnerem projektu Where Love is Illegal, který se snaží za pomocí příběhů propojit různé lidi, transformovat názory a změnit politiku, a to tak, že zachytí osobní svědectví o životě členů komunity LGBTQ+. Vans a Where Love is Illegal budou spolupracovat s místními umělci z LGBTQ+ komunity a navrhnou po celé Evropě 45 oken, které najdou inspiraci právě ve zkušenostech lidí z organizace. Členové evropské rodiny Vans se budou moci spojit s Where Love is Illegal také prostřednictvím dárcovské iniciativy v aplikaci. Za každých 100 darovaných bodů Vans věnuje 10 EUR, a to přímo této partnerské organizaci. 

Asijsko-pacifická divize Vans bude v roce 2021 partnerem Tokyo Rainbow Pride v rámci digitálního projektu „Raise Your Voice. Change The World“, jejímž cílem je zvyšovat povědomí mezi lidmi a měnit politiku tak, aby se zajistila rovnost pro všechna pohlaví, rasy a přesvědčení. Příběhy a aktivity Vans Pride se začnou celosvětově rozbíhat v květnu a červnu. 

Značka Vans našla inspiraci v komunitě LGBTQ+ a duši kreativního sebevyjádření a letos představuje kolekci obuvi a oděvů, která má podpořit spravedlivější a rovnocennou společnost. Modely Vans Classic, včetně Classic Slip-On, Era, Sk8-Mid a UltraRange, nabídnou duhovou podobu kultovního šachovnicového (checkerboard) vzoru, který jsme vytvořili opakováním tisku, celoplošnými vzory nebo použitím různých materiálů. Kolekce Pride zahrnuje také sladěné oděvy a doplňky.

„Když jsem byl mladší, tolik jsem se bál spojit svůj queer život se skateboardovým životem a sledovat, jak může být super, když se tyhle dva aspekty organicky prolnou a spojí,“ vzpomíná skateboardista a fotograf kampaně Samuel McGuire, který strávil mládí na prkně a ve Vans. „Spolupráce se značkou, která se tolik zajímá o queer komunitu a která tolik ovlivnila můj život, je pro mě splněným snem.“

Kolekci Vans Pride nyní můžete nakupovat ve vybraných prodejnách Vans a on-line na vans.com. Více informací o našich charitativních partnerstvích najdete na adrese Vans.com/pride.

Zdroj fotografií: Vans Česká republika

Marketing manager