• Lifestyle  • VINTAGE STYL V ORIGINÁLNÍM PODÁNÍ

VINTAGE STYL V ORIGINÁLNÍM PODÁNÍ

Čistý design a spousta přirozeného světla jsou hlavními atributy tohoto loftu v polském Štětíně, který je jedinečnou ukázkou moderního interiérového designu a současného eklektismu. Interiéry jsou dílem architektonického ateliéru loft Kolasinski a dokazují, že vintage kousky stylového nábytku budou prostě vždycky vypadat dobře!

Otevřená dispozice je prosta zbytečných příček a celá podlahová plocha bytu je až na sociální zázemí a skladovací prostory v podstatě propojena v jeden funkční celek, přičemž dveřní křídla mezi jednotlivými místnostmi byla odstraněna. Jednotící prvkem jsou podlahy z dubových fošen, které byly po odstranění původních povrchů z dob minulého režimu citlivě rekonstruovány a namořeny na bílo.  Velkými špaletovými okny sem pak proniká množství přirozeného světla. Bílá barva dominuje také na stěnách všech místností bytu. Štuková výzdoba, vyřezávané obložení dveří a táflování byly ponechány a jsou efektní reminiscencí zašlé slávy kdysi bohatého města.

Vintage nábytek byl posbírán po bazarech v Polsku, Francii, Itálii a České Republice a to včetně originálního osvětlení. Každý kousek je tedy jedinečný svým vlastním příběhem. V jídelně můžeme obdivovat ikonická křesílka Brno flat chair v designu od MIese Van der Rohe, Velmi efektním prvkem je rovněž starý věšák v kuchyni, sloužící pro zavěšení hrnečků. Nové jsou v podstatě jen postel s výsuvnými nočními stolky a pracovní stůl, které svým čistým stylem a střídmým designem do celkového konceptu skvěle zapadají. Atmosféru dotváří stylové doplňky, jako je rádio z šedesátých let, či stylový barevný „pop art“ věšák v předsíni.

Poděkování a zdroj fotografií: Loft Kolasinski