• Beauty  • Vitamíny pro zářivou pleť

Vitamíny pro zářivou pleť

Zářivá pleť je snem každé z nás a všechny ty kosmetické produkty používáme kvůli jednomu cíli – mít krásnou a zdravou pleť. Na krásné pleti samozřejmě závisí spousta věcí a velmi důležitým faktorem je také dostatečný přísun vitamínů, minerálů a živin, které pleť potřebuje.

Vitamín C
Starý, dobrý, známý vitamín C. Vzpomeneme si na něj, když nás začne škrábat v krku. To pak rychle letíme do lékárny a cpeme ho do sebe ve velkém. Co ale spousta lidí neví je, že vitamín C je skvělý proti stárnutí a působí proti volným radikálům. Najdete ho v brokolici, jahodách pomerančích… K dostání jsou také séra s vitamínem C, které vaší pleť rozzáří, například od značky Kiehl’s.

1421765

Vitamin A
Velmi často se mu také říká retinol. Toto označení běžně vidíme na lahvičkách s anti-aging přípravky a je proto výborným pomocníkem proti stárnutí. Má schopnost pomáhat buňkám, aby se obnovily a tím pleť omladí. Do svého jídelníčku proto zařaďte sladké brambory, sušené švestky nebo mrkev.

Vitamin D
Tento vitamín si naše tělo není schopno vyrobit samo. Získáváme ho ze slunění a obzvlášť v nadcházejících zimních měsících nám začne docházet. Vitamin D pravidelně doplňujte obzvláště pokud trpíte na akné. Zvyšuje elasticitu pokožky a stimuluje produkci kolagenu. Vyrazte si na procházku a k večeři si dejte lososa, tuňáka, vejce nebo houby.

5-Vitamins-Minerals

Vitamin E
Asi 7 dni po zkonzumování potraviny bohaté na vitamin E se objeví na povrchu naší pleti ochranná olejovitá vrstva právě díky vitaminu E. Takže pokud trpíte na suchou pleť zařaďte do jídelníčku špenát, avokádo, olivový olej, ořechy, atd.

Vitamin K
Napomáhá oběhovému systému k jeho správné funkci, a právě díky tomu odstraňuje kruhy pod očima a opuchlá víčka. Špenát, brokolice, kapusta, chřest atd. jsou potraviny bohaté právě na tento vitamín.

index

Zkuste alespoň některé z těchto vitamínů zařadit do svého života, ať už jako potravinu, nebo i v podobě tobolek. Pleť vám za to určitě poděkuje. Nezapomeňte ale, že krásná pleť je odrazem spousty faktorů, jako například životního stylu, spánkového režimu, a hlavně duševní pohody.

Zdroje: 1, 2, 3