• Lifestyle  • VITRA představuje novinky roku 2018

VITRA představuje novinky roku 2018

Jméno VITRA je notoricky známé snad nejen milovníkům prvotřídního designu. VITRA je světoznámá švýcarská značka, která se po celém světě stala synonymem pro absolutní designovou špičku. V její produkci vzniká nábytek, doplňky, svítidla, to vše v nejmodernějším designu, ale se zárukou více než šedesátileté tradice. Teď VITRA představuje novinky roku 2018 – rozšiřující se kolekci doplňků Home Collection, která zahrnuje originální vázy, tácy, nástěnné dekorace a textilní doplňky od světových designérů v novém kabátě – barevném provedení i materiálu.

Značka Vitra byla založena v roce 1950 ve švýcarském Birsfeldenu jako rodinná firma. V průběhu 50. let byly na trh uvedeny nejznámější produkty z portfolia Vitra, za jejichž návrhy stojí nejpřednější designéři té doby. Za všechny jmenujme ikonické židle Eames. Následně přišly další kolekce, například s neméně ikonickými designovými plastovými židlemi Panton Chair. Všechny tyto jedinečné a nadčasové designy se rychle staly populárními po celém světě a zajistily značce Vitra jedinečné postavení ve světě designu. Mezi žhavé letošní novinky VITRY patří doplňky od bratří Bouroulleců, Jaspera Morrisona nebo Alexandera Girarda, které byly k vidění na lednových veletrzích Maison et Objet v Paříži a IMM v Kolíně.

Váza NUAGE CERAMIC od bratří Bouroulleců bude nově k dispozici kromě kovové varianty také v keramickém provedení. Update se dotkne ale i kovového modelu, který je nově také ve zlaté barvě.  Na první pohled jednoduché tácy TRAYS a HIGH TRAYS od Japera Morrisona jsou navržené jako sada tří kusů v barevné a tvarové souhře. V duchu filozofie supernormálního designu je možné je kombinovat nejen vzájemně, ale také s dalšími tácy Rotary Tray a High Tray, který je další letošní Morissonovou novinkou. Potištěné ubrusy s ležérními motivy navrhl Alexader Girard v roce 1961 pro obchod Textiles & Objects (T&O) v New Yorku a jejich hlavním rysem je hra se vzory a barevností. Alexander Girard ale věnoval stejnou pozornost každé viditelné ploše v interiéru. Dekor stropů, stěn a podlah byl pečlivě laděný s pohyblivými objekty v místnosti. METAL WALL RELIEFS jsou nástěnné dekorace z robustního kovu, které původně vznikly pro restauraci The Compound v Santa Fe a Girard je rovněž využil ve svém vlastním domě. Pro sedací kout takzvaného „konverzačního koutku“ legendárního Miller House vytvořil Girard potahové látky na pohovky a vyšívané vzorované polštářky. Hravé barvy a vzory v kombinaci s kvalitním zpracováním vybrala Vitra ve spolupráci s Girardovou rodinou.

Zdroje: 1, 2